:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Radni w ogniu pytań. Włocławek jaki jest i będzie [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy należący do facebookowej grupy "Włocławek jaki jest i będzie" zaprosili radnych Rady Miasta do debaty, która się odbyła w dniu 12 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Miasta Włocławek.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Zaprosiliśmy radnych. Nas nie obchodzą żadne ugrupowania, co będzie uwidocznione na debacie. Pomijamy aspekt polityczny. Chcemy aby radni służyli dla Włocławka.

Na pytanie o priorytetowe tematy mieszkaniec facebookowej grupy "Włocławek jaki jest i będzie" odpowiedział, że najważniejsze są miejsca pracy.

Rozwój miasta to przede wszystkim miejsca pracy dla mieszkańców aby zmniejszyć znaczne bezrobocie w mieście - powiedział internauta.

Internauci mają nadzieję na cykliczne spotkania z radnymi.

Zaproszenia otrzymali od internautów wszyscy radni. Frekwencja była dość duża. Podczas debaty na sali obrad ratusza było 17 radnych. Na spotkaniu nie pojawili się Tomasz Nagala, Andrzej Pałucki, Zbigniew Lewandowski, Olga Krut-Horonziak, Rafał Sobolewski, Stanisław Wawrzonkoski, Jarosław Chmielewski i Piotr Czarnecki. Na debatę przybyły również wiceprezydent Barbara Moraczewska i Magdalena Korpolak-Komorowska.

 Na pytanie o obawy przed spotkaniem radny Józef Mazierski odpowiedział, że jest okazja powiedzieć i pochwalić się jakie zadania zostały zrealizowane.

Ja przygotowałem materiały, które dotyczą okresu całej mojej kadencji. Niemniej ocenią to mieszkańcy dokonując wyboru podczas samorządowych wyborów. Dzisiaj jest okazja porozmawiać i przekazać informacje co zrobiono na osiedlu. Jest szansa aby każdy z radnych się wypowiedział -“ mówił przed spotkaniem radny Józef Mazierski.

Radna Ewa Szczepańska nie obawia się pytań. Jest członkiem grupy "Włocławek jaki jest i będzie". Początkowo ustalono, że debata odbędzie się w Rejsie, ale ostatecznie zdecydowano, że miejscem spotkania będzie Urząd Miasta. Chciałaby aby spotkanie było rzetelne, obiektywne, dotyczące pracy radnych ich zobowiązań wobec mieszkańców.

Radny Krzysztof Kowalski spodziewał się, że główną ideą debaty będzie „co mogą wspólnie zrobić radni dla miasta, aby było lepiej”. Jednak zauważył, że niektórzy na dzień dobry próbują "ustawiać, prostować". Jego zdaniem niekoniecznie tego typu formuła jest wskazana, aczkolwiek chce rozmawiać z mieszkańcami miasta, ponieważ w jego opinii taka jest rola każdego radnego.

Na samym początku spotkania padło pytanie "Jak Pan/Pani ocenia mijającą kadencję rady? Każdy z radnych miał możliwość wypowiedzi na temat sukcesów i porażek upływającej kadencji.

Radni w głównej mierze skupili się na zrealizowanych inwestycjach. Jedni chwalili uchwalenie Budżetu Obywatelskiego inni Lokalnej Grupy Działania, a jeszcze inni wyjaśniali, iż bolączką jest brak mieszkań socjalnych i komunalnych.

Radny Krzysztof Kukucki chwalił pionierską politykę mieszkaniową, poszerzenie katalogu osób do których kwestie mieszkaniowe są kierowane jak również wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej.

To co się nie udało według niego, "to co jest zarazą" to, że część radnych przedkłada interes prywatny nad interes mieszkańców Włocławka.

Po udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie przez wszystkich radnych przyszedł czas na zadawanie pytań przez inicjatorów spotkania. Kluczowymi sprawami dla internautów były między innymi zagadnienia budownictwa mieszkaniowego, obszaru strefy inwestycyjnej, powołania rad osiedlowych, malejącej liczby mieszkańców Włocławka.

 

Radni w ogniu pytań. Włocławek jaki jest i będzie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się