:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Radny Jarosław Chmielewski straci pracę w WORD?

Polityka, Radny Jarosław Chmielewski straci pracę - zdjęcie, fotografia

Radni Miasta Włocławek podczas sesji w dniu 19 grudnia 2017 roku po rozpatrzeniu wniosku marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odmówili zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Rady Miasta Jarosławem Chmielewskim zatrudnionym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku na stanowisku dyrektora. 18 radnych było za nie wyrażeniem zgody a 5 się wstrzymało.

Przypomnijmy: Dnia 13 listopada 2017 roku do Rady Miasta Włocławek wpłynęło pismo marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o wyrażenie zgody na odwołanie i rozwiązanie stosunku pracy z radnym Jarosławem Chmielewskim, dlatego sprawa została skierowana pod obrady. Marszałek uzasadnił swoją decyzję negatywną ocenę w zakresie zarządzania jednostką,  wskazał także na ulegający pogorszeniu z każdym kolejnym rokiem wynik finansowy WORD-u we Włocławku, któremu towarzyszy brak programu naprawczego ze strony dyrektora jednostki.

Radny Jarosław Chmielewski przedstawił obszerne wyjaśnienie, zaznaczając między innymi, że w ciągu 9 ostatnich lat WORD wypracowywał zyski na poziomie 968.782,81 zł przy uwzględnieniu strat wynikających z przyczyn obiektywnych. Ponadto w dniu 24 listopada 2016 roku plan naprawczy został złożony, następnie 17 listopada 2017 r. do dyspozycji marszałka został przedłożony kolejny plan naprawczy. Radny wskazał, iż Urząd Marszałkowski na bieżąco monitorował działania WORD-u we Włocławku, posiadając pełną wiedzę o stanie finansów i sytuacji jednostki, a zarząd Województwa zatwierdzał jej bilanse. Z uzasadnienia wynika, że jednostka wydatkowała około 1 mln zł na działania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i ok. 2 mln zł na inwestycje.

Radny Jarosław Chmielewski traktuje wniosek złożony przez marszałka w kategoriach czysto politycznych.

Radny Jarosław Chmielewski straci pracę w WORD? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się