:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Rafał Sobolewski nowym Przewodniczącym Rady Miasta. Chcą odsunąć od władzy Prezydenta Włocławka?

Podczas sesji Rady Miasta Włocławek w dniu 24 października 2017 roku, na której  jednym z punktów porządku obrad był wybór przewodniczącego Rady Miasta Włocławek w głosowaniu tajnym, 13 głosami „za” wybrano Rafała Sobolewskiego.

Dla mnie to nobilitacja, że mogłem stanąć w szranki ze Stanisławem Wawrzonkoskim. Wydaje mi się, że to jest dobry moment aby zastanowić się jak współpracować jeżeli nie mamy koalicji, ale jednocześnie chcielibyśmy zrobić coś dobrego dla miasta – podkreślał Rafał Sobolewski.

Na pytanie jak będzie się układała współpraca z prezydentem nowy przewodniczący odpowiedział, że oczekuje od prezydenta, że będzie w stanie podjąć współpracę.

Zapytaliśmy szefa klubu radnych PiS Jarosława Chmielewskiego dlaczego nie został zgłoszony kandydat PiS skoro obecnie klub ma przewagę w radzie wzmocnioną głosami niektórych radnych z klubu lewicy.

Nie zależy nam na stołkach. My jedynie chcemy pracować dla mieszkańców tego miasta. Od początku to akcentowaliśmy. Jak już wcześniej powiedział wiceprzewodniczący Janusz Dębczyński mieliśmy swego kandydata kiedyś, którym byłem ja. Po raz kolejny nie będziemy zgłaszać kandydata - podkreślił Chmielewski.

Na przewodniczącego zgłoszony został również z klubu radnych SLD Stanisław Wawrzonkoski, którego kandydaturę poparło 10 radnych.

O Stanisławie Wawrzonkoskim jeszcze przed wyborem na przewodniczącego rady mówił jego partyjny kolega Krzysztof Kukucki. Radny podkreślał, że kandydatura Stanisława Wawrzonkoskiego daje gwarancje przywrócenia w radzie normalności i spokoju.

Jego autorytet zdecydowanie będzie temu służył. Myślę, że ponad podziałami politycznymi jest to kandydatura, która powinna zyskać większość – mówił Kukucki.

O wyniku rozmawialiśmy z radnym Andrzejem Pałuckim.

Szanuję wolę większości. Od pewnego czasu zauważyłem tendencje w pewnej części rady przypisywania mi różnych rzeczy, z którymi nie mam nic wspólnego. To nie jest pierwsze tego typu zdarzenie. Najtrudniej jest polemizować z plotkami. To jest tak jak z piórami rzuconymi na wiatr. Ja wiem co zrobiłem. Jestem człowiekiem dorosłym, odpowiedzialnym. Dla mnie najważniejszy jest spokój ducha wewnętrzny i czyste sumienie - odpowiedział radny Andrzej Pałucki.

Prezydent Marek Wojtkowski ocenia zmiany, które się dokonały pozytywnie. Będzie się starał z nową sytuacją zmierzyć. Prezydent podkreśla, że jest w stanie współpracować z każdym. Zakłada, że  współpraca z nowym przewodniczącym Rafałem Sobolewskim ułoży się pomyślnie.

Na sesji gościli również radni sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego Stanisław Pawlak i Jacek Kuźniewicz.

Poprosiliśmy Jacka Kuźniewicza o podsumowanie głosowania nad wyborem przewodniczącego włocławskiej rady.

Jak zaznaczył radny sejmiku o tym co się dzieje we włocławskiej radzie i we włocławskiej polityce najlepiej świadczy fakt, że to trzeci rok funkcjonowania tej kadencji i trzeci przewodniczący.

Przykro jest tylko, że dwóch kolegów z SLD zagłosowało w określony sposób, a tym samym przyczyniło się to do tego, że SLD jest w takiej a nie innej sytuacji pomimo tego, że jest tam dużo fajnych ludzi, mają fajne pomysły i chcieli je wcielać w życie. Niestety w imię prywatnych interesów głosuje się w określony sposób. Przykre jest to, że nie ma to nic wspólnego z miastem. Rada jest podzielona i będzie trudno ją scalić, bo interesów sprzecznych jest wiele, a tak naprawdę w perspektywie chodzi o przyszłoroczne wybory prezydenckie, samorządowe. Chodzi o to aby odsunąć obecnego prezydenta od władzy - podsumował radny sejmiku Jacek Kuźniewicz.


Rafał Sobolewski nowym Przewodniczącym Rady Miasta. Chcą odsunąć od władzy Prezydenta Włocławka? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się