:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C lekkie zachmurzenie

Rajd Rowerowy 2018 w Lubieniu Kujawskim. Uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Rodzinny Rajd Rowerowy „Dla Niepodległej” wyruszył 15 lipca 2018 roku spod Amfiteatru nad Jeziorem Lubieńskim.

W dniu 15 lipca 2018 r. przy Amfiteatrze nad pięknym Jeziorem Lubieńskim zebrali się uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Dla Niepodległej” aby pokonać trasę 22 km i powrócić do Amfiteatru, gdzie wieczorem odbyło się losowanie nagród - 2 rowerów ufundowanych przez Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim. Cykliści byli ubrani w biało-czerwone stroje, które podkreślały barwy narodowe. W ten sposób wszyscy upamiętnili historyczne wydarzenie – obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przed wyjazdem 160 osobowa grupa postanowiła zrobić wspólne zdjęcie.

Dzisiaj w Lubieniu Kujawskim wyjątkowy rajd organizowany przez Urząd Miejski i Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim oraz Bibliotekę Publiczną. Głównym przesłaniem rajdu jest uczczenie Rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dlatego dominują barwy biało-czerwone. Rajd będzie przebiegał po terenie Gminy Lubień Kujawski. Startujemy spod Amfiteatru. Tutaj będzie również zakończenie rajdu - powiedział burmistrz Marek Wiliński przed wyjazdem w trasę.

Wspólny projekt Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury w Lubieniu Kujawski oraz Biblioteki odniósł efekt, wszyscy biorący udział w rajdzie „Dla Niepodległej” ubrani byli w biało czerwone stroje, poza tym również niektóre rowery cyklistów posiadały napisy związane z tym wydarzeniem.

Spotkaliśmy się w grupie i postanowiliśmy, że rocznicę uczcimy w 3 etapach. Pierwszy etap to jest dzisiejszy rajd rowerowy „Dla Niepodległej”, drugi etap dotyczy prelekcji historycznej, a trzeci etap obejmuje koncert. Odbędzie się on w listopadzie br. - poinformowała Milena Nęcka p. o. dyrektora Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim.

Jak nadmieniła dyrektor Nęcka jest niespodzianka dla najstarszego uczestnika rajdu. Jeden rower otrzyma właśnie najstarszy uczestnik, a drugi zostanie rozlosowany. Wiemy, że udział bierze mieszkaniec gminy, który urodził się w 1938 roku. Poza tym uczestniczył w rajdzie ubiegłorocznym, a jego rower jest już dość stary.

Poza tym dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i kiełbaski pieczone przy ognisku.

Przed wyjazdem postanowiliśmy porozmawiać z Moniką, Mateuszem, Damianem i Małgosią o rajdzie i nie tylko.

Monika w sobotę uczestniczyła w rajdzie Zieloną Kolejką w Goreniu Dużym, gdzie dystans wynosił ponad 40 km, a dzisiaj postanowiła z rodziną uczestniczyć na dystansie ponad 20 km w Lubieniu Kujawskim. Lubi jeździć na rowerze, dlatego wraz z całą rodziną jadą podziwiać krajobraz Gminy Lubień Kujawski.

Natomiast Mateusz postanowił wziąć udział w rajdzie z kolegami. Według niego ma dobrą kondycję i na pewno łatwo ten dystans pokona. Nie miał co w domu robić, dlatego chętnie uczestniczy w rajdzie. Damian uczęszcza do szkoły w Lubieniu Kujawski, udział bierze po raz pierwszy, ale towarzyszy mu tata. Jak sam podkreślił uwielbia jeździć na rowerze stąd tu jego obecność. Małgosia stwierdziła, że wyjazd będzie fajną zabawą, tym bardziej, że w tak licznej grupie. Podobała jej się również idea tej wyprawy, dla Ojczyzny. Wybrała się na rajd ze znajomymi.

Rajd Rowerowy 2018 w Lubieniu Kujawskim. Uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się