:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C umiarkowane opady deszczu

Rusza akcja zbierania podpisów w kościołach. Weźmiesz ze sobą dowód?

Ludzie_, Rusza akcja zbierania podpisów kościołach Weźmiesz sobą dowód - zdjęcie, fotografia

Biskup Włocławski Wiesław Mering wraz z całym Episkopatem Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W 2016 roku zginęły w ten sposób 1042 osoby – nienarodzone dzieci. W minionym tygodniu do wszystkich parafii diecezji włocławskiej miały trafić listy z plakatem, z projektem ustawy i listą do zbierania podpisów.

Organizatorzy – Fundacja Życie i Rodzina – przekażą każdej parafii wzór karty do zbierania podpisów, plakat i projekt ustawy. Zbiórka podpisów zostanie zaplanowana w co najmniej jedną niedzielę w każdej parafii między wrześniem a listopadem br. Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza zakłada zebranie minimum 100 tys. podpisów, które pozwolą na złożenie tego projektu ustawy w Sejmie Rzeczypospolitej. Wypełnione listy prosimy przesyłać na adres podany na karcie podpisów, najlepiej przesyłką poleconą – czytamy w informacji diecezji włocławskiej.

Działania w zakresie tej inicjatywy można śledzić na www.zycierodzina.pl; www.zatrzymajaborcje.pl; na profilu www.facebook.com/FundacjaZycieiRodzina. Materiały edukacyjne, związane z obroną życia można zamawiać na www.dlazyciainfo.pl, www.pro-life.pl; www.klub.hli.org.pl; www.glosdlazycia.pl.

Zachęcamy wszystkich, szczególnie parafie, wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia, fundacje o włączanie się w obronę życia nienarodzonych dzieci, dziś – poprzez zbiórkę podpisów – informuje diecezja włocławska.

Koordynatorką zbierania podpisów na terenie diecezji włocławskiej jest p. Małgorzata Bojarska.

Co zakłada projekt ustawy?

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza "Zatrzymaj aborcję!" ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej - jednej z trzech przesłanek pozwalających na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Przesłanka eugeniczna, czyli podejrzenie choroby lub niepełnosprawności poczętego dziecka, pozwala matce podjąć decyzje o aborcji do momentu osiągnięcia przez dziecko zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety, czyli - według polskich kryteriów ok. 24 tygodnia życia. Na mocy tej przesłanki w Polsce zabijanych jest obecnie 96 proc. dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji: w 2015 r. w polskich szpitalach było to 1000 spośród 1044 dzieci poddanych aborcji.

Projekt ustawy inicjatywy "Zatrzymaj aborcję" zakłada zmianę ustawy z dn. 7 stycznia 1993 r., znowelizowanej w 1996 r., o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, wprowadzając do tejże trzy zmiany. Najistotniejszą z nich jest uchylenie art. 4a ust 1 pkt 2, brzmiącego: "Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".

Projekt „Zatrzymaj aborcję” to już piąta obywatelska próba wprowadzenia zmian w prawie dotyczącym aborcji i zarazem trzecia podjęta od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych w 2015 r. Niespełna rok temu posłowie odrzucili ostatnią propozycję nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Autorem projektu były Fundacja Pro-prawo do życia i Instytut „Ordo Iuris”. Komitet „Stop aborcji” zebrał pod projektem 450 tys. podpisów.ie 10 tys. wolontariuszy.

Podczas zbiórki podpisów przyda się również dowód osobisty, gdyż będą potrzebne dane.

Źródło: Diecezja Włocławska

Rusza akcja zbierania podpisów w kościołach. Weźmiesz ze sobą dowód? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się