:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Rusza wyjątkowa akcja we Włocławku. Pod tym drzewem uwolnisz się od smutków. Jest warunek

Polecamy, Rusza wyjątkowa akcja Włocławku drzewem uwolnisz smutków warunek - zdjęcie, fotografia

We Włocławku przez grupę licealistów tworzącą projekt społeczny "depressiOFF" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” organizowany jest happening.

Jest to projekt mający na celu łamanie tabu krążącego nad chorobą, jaką jest depresja. Ponadto twórcy chcą zachęcać innych, aby ci głośno mówili o problemach dotyczących depresji, a także mają za cel uświadamianie ich, jak ważne są wizyty u lekarza, pomoc osobom dotkniętym chorobą, a także co można zrobić, aby poczuły się one lepiej.

Happening odbywać się będzie w dniach od 12.11 do 18.11. Polega on na napisaniu na kartce tego, co już od dawna nosimy w sobie, czegoś, czego nie mamy komu powiedzieć lub nie powiedzieliśmy, chociaż bardzo chcieliśmy. Po prostu tego, co nam w duszy gra i co chcielibyśmy z siebie wyrzucić. Taką kartkę przez nadchodzący tydzień można zawiesić na gałęzi drzewa na Placu Wolności we Włocławku. Zupełnie anonimowo, szybko i za jednym zamachem można pozbyć się wszystkich niewypowiedzianych słów, jakie zalegają komuś w sercu.

Akcja ma też drugą stronę – tych, których rozpiera szczęście, licealiści zapraszają, aby podzieli się swoją inspirującą historią lub cytatem, który dodaje im motywacji. Oni również mogą zawiesić swoją kartkę – wystarczy jej po prostu nie zginać, aby każdy, kto podejdzie, mógł ją przeczytać.

W ten sposób możemy dzielić się radością z innymi i sprawiać, że na ich twarzy też zagości uśmiech.

Rusza wyjątkowa akcja we Włocławku. Pod tym drzewem uwolnisz się od smutków. Jest warunek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się