:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Ruszył nabór na stypendia dla uczniów szkół. Mogą dostać nawet 500 zł

Ludzie_, Ruszył nabór stypendia uczniów szkół Mogą dostać nawet - zdjęcie, fotografia

Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów szkół zawodowych w ramach marszałkowskiego projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”.

W roku szkolnym 2017/2018 ze wsparcia skorzysta 622 uczniów. Oddzielne pule stypendiów zarezerwowano dla uczniów techników (około 70 procent) oraz zasadniczych szkół zawodowych (około 30 procent) - podział wynika z liczebności uczniów w poszczególnych typach szkół. Wysokość stypendium - od 200 do 500 złotych miesięcznie - zależy od pozycji stypendysty na liście rankingowej i rodzaju szkoły. Stypendia przyznawane będą na okres 10 miesięcy. Najwyższy poziom stypendium to łącznie 5 tysięcy złotych.

O stypendium na dany rok szkolny może ubiegać się uczeń, który spełni łącznie następujące warunki:

w danym roku szkolnym uczęszcza do publicznej bądź niepublicznej szkoły zawodowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego;

uzyskał promocję do klasy programowo wyższej, w której będzie kontynuować naukę przez co najmniej 2 semestry szkolne;

jest uczniem co najmniej klasy II szkoły zawodowej;

uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym średnią ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych (z wyłączeniem praktyk zawodowych) na poziomie nie niższym niż 4,00.

Wnioski można składać do 31 października.

Ruszył nabór na stypendia dla uczniów szkół. Mogą dostać nawet 500 zł komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się