:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Samorządowcy z powiatu włocławskiego spotkali się we Włocławku. O czym rozmawiali?

30 listopada 2017 roku w Starostwie Powiatowym we Włocławku odbyło się spotkanie władz powiatu z burmistrzami i wójtami samorządów gminnych.

Podczas spotkania starosta Kazimierz Kaca  podziękował przybyłym wójtom i burmistrzom za dotychczasową współpracę i liczne inwestycje wspólnie zrealizowane. Wiele projektów udało się zakończyć i pozytywnie rozliczyć. Jak podkreślił starosta był to rok bardzo udany pod względem pozyskania środków finansowych, a szczególnie na budowę dróg powiatowych.

Lista rankingowa pozyskiwania środków w ramach schetynówek pokazuje, że nie tylko powiat ale i gminy są w czołówce województwa. Powiat uplasował się na pierwszym miejscu. Gmina Choceń ma również I miejsce, Gmina Baruchowo zajmuje III miejsce. W pierwszej dziesiątce są 4 gminy z powiatu włocławskiego. To pokazuje potencjał samorządów gminnych - dodał Kazimierz Kaca.

Była to również okazja do wytyczenia na zbliżający się rok kolejnych zadań do realizacji.

Dzisiejsze spotkanie to okazja do podziękowań za rok 2017, ale najistotniejszym są kwestie 2018 roku. Na chwilę obecną mamy już 8 umów partnerskich podpisanych z gminami - powiedział starosta Kazimierz Kaca

Dla mnie współpraca z gminami układa się modelowo. To dzięki temu odnosimy sukcesy czy to związane z przebudową i remontami dróg czy renowacją kościołów  - dodał starosta.

W tym roku jak nadmienił Kazimierz Kaca zostały podjęte decyzje o przygotowaniu dokumentacji na przeprowadzenie postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji związanej z budową szkoły w Chodczu. Starosta ma nadzieję, że budowa szkoły w przyszłym roku zostanie rozpoczęta i będzie kontynuowana w kolejnym roku.

Jak zaznaczył burmistrz Jarosław Grabczyński sprawa ewoluowała na przestrzeni kilku miesięcy. Burmistrz ma nadzieję, że będzie  to Centrum Kształcenia dla całego powiatu.

Dla Chodcza jest to o tyle ważne, że Zespół Szkół zostanie przeniesiony do nowo wybudowanej szkoły. Inwestycję wstępnie oszacowano na kwotę około 6 mln zł. Dla naszej gminy będzie to jedna z największych inwestycji. Starostwo zakupiło grunt pod inwestycję, a urząd wydał decyzję o warunkach zabudowy, co jest konieczne do rozpoczęcia przygotowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę - mówił burmistrz Jarosław Grabczyński.

Ponadto burmistrz w porozumieniu z powiatem będzie przebudowywał drogę z Chodcza w kierunku Dąbrowic - odcinek o dł. 9 km. Udało się uzyskać dofinansowanie na "schetynowki" 3 mln zł. Wkład samorządu chodeckiego w tę inwestycję jest ogromny tj. 2 mln zł.

Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski chwalił relacje z powiatem włocławskim nadmieniając, że była ona znakomita. Zaznaczył również, że w 2017 roku nie brakowało wyzwań ale Gminie Choceń udało się zrealizować zamierzone cele.

Aby ułatwić proces budowlany na drodze Wilkowiczki - Śmiłowice zachodziła konieczność budowania jej odcinkami. Urząd wykonał oświetlenie i podbudowę drogi, a starostwo asfaltowy dywanik. Mamy teraz bezpieczną drogę powiatową - powiedział wójt Roman Nowakowski.

Samorządowcy z powiatu włocławskiego spotkali się we Włocławku. O czym rozmawiali? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się