:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C lekkie zachmurzenie

"Saniko" ubiega się o 15 milionów złotych

Inwestycje,

Włocławskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o. ubiega się o dofinansowanie na przedsięwzięcia pn. „Modernizacja linii sortowniczej w RIPOK w Machnaczu oraz doposażenie PSZOK we Włocławku” ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie Gospodarka odpadami, w ramach konkursu zamkniętego ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wartość projektu wynosi netto 25 mln zł, a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 15 mln zł.

Jest to jak nas poinformowała spółka kluczowe przedsięwzięcie, którego celem jest unowocześnienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz linii, na której sortowane są odpady w Regionalnym Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych.

Unowocześnienie linii pozwoli na dokładniejsze oddzielenie surowców. Zwiększenie pozyskania surowców przyczyni się natomiast do wzrostu poziomu recyklingu i wzrostu ekonomiki gospodarowania odpadami. Etap segregacji odpadów w RZUOK, będzie odbywać się z mniejszym udziałem czynnika ludzkiego, przy pomocy w pełni zautomatyzowanej linii - czytamy w odpowiedzi Spółki SANIKO.

Inwestycja będzie realizowana w 2019 roku.

Zarząd PGK „Saniko” Sp. z o.o. wystąpił z wnioskiem do Prezydenta o podjęcie stosownej Uchwały, która umożliwi dalsze ubieganie się o dofinansowanie planowanego przedsięwzięcia. Uchwała będzie procedowana podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Włocławek.

"Saniko" ubiega się o 15 milionów złotych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się