:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Schronisko dla Zwierząt we Włocławku świętowało 20 lat [ZDJĘCIA]

Ludzie_, Schronisko Zwierząt Włocławku świętowało [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

19 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury Browar B we Włocławku świętowano z okazji 20-lecia włocławskiego schroniska dla zwierząt.

Podczas gali dyrektor schroniska przedstawiła na wstępie krótką historię schroniska, które powstało w 1998 r. z inicjatywy Bartłomieja Kołodzieja przewodniczącego klubu radnych AWS Sejmiku Samorządowego Wojewdztwa Kujawsko-Pomorskiego. Od tego momentu placówka, która miało służyć jako dom tymczasowy dla bezdomnych psów rozwija się i ewoluuje. Przez 20 lat schronisko gościło 10 956 psów, 3383 kotów i wiele innych zwierząt takich jak króliki, żółwie, węże a nawet bocian. W placówce zatrudnionych jest 15 osób. Placówka rozwija się i została rozbudowana.

Dziś możemy pochwalić się nowocześnie wyposażaną salą edukacyjną, nowym pawilonem dla psów oraz nową kociarnią - powiedziałaMonika Siedlecka dyrektor Schroniska dla Zwierząt we Włocławku.

Dyrektor Siedlecka zaznaczyła, że placówka posiada plany na przyszłość. Przewidywane są dalsze inwestycje takie jak wybudowanie parku dla psów z wybiegami i ścieżką edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Schronisko jest wspomagane od 3 lat przez wolontariuszy. Dzięki właśnie nim starania placówki mogą być realizowane.

Były podziękowania, gratulacje, dyplomy i kwiaty. W imieniu prezydenta Marka Wojtkowskiego gratulacje, podziękowania, życzenia, kwiaty, grawer okolicznościowy oraz prezent złożyła wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Uroczystość uświetnił występ wokalny uczniów ze Szkoły Muzycznej we Włocławku. Na gali nie zabrakło tradycyjnego tortu.

 

Schronisko dla Zwierząt we Włocławku świętowało 20 lat [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się