:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Segregacja odpadów nie jest prosta. Podpowiadamy co gdzie wyrzucać

Społeczeństwo, Segregacja odpadów prosta Podpowiadamy gdzie wyrzucać - zdjęcie, fotografia

W drugim odcinku cyklu informacyjnego prowadzonego przez „Saniko” dowiadujemy się, co można wrzucać do pojemnika na odpady resztkowe.

Do pojemnika na odpady resztkowe wrzucamy m.in.: zabrudzony, zatłuszczony papier, butelki po olejach roślinnych, kości, pieluchy jednorazowe, zabrudzone artykuły higieniczne, znicze z woskiem, tekstylia, opakowania po jedzeniu.

Przypominamy również co można wrzucać do NIEBIESKIEGO  pojemnika/worka na PAPIER: gazety, katalogi, czasopisma, zeszyty, książki, papier szkolny, papier biurowy, kalendarze, ulotki, kartony z makulatury, paragony fiskalne (nieduże ilości z codziennych zakupów)

Czego nie można wrzucać: zatłuszczonego lub zabrudzonego papieru, kartonów po mleku i sokach, tapet, worków po cemencie, klejach, papieru po kanapkach, kopert z folią, segregatorów, kalki, laminowanych kartek, papieru lakierowanego i powleczonego folią, zużytych chusteczek higienicznych i papierów ręcznikowych.

 

Segregacja odpadów nie jest prosta. Podpowiadamy co gdzie wyrzucać komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się