:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Silny wiatr i powalone drzewa. Strażacy interweniowali w regionie

Ludzie_, Silny wiatr powalone drzewa Strażacy interweniowali regionie - zdjęcie, fotografia

Silny wiatr podczas Świąt Bożego Narodzenia w Kraju ale również na Kujawach dawał się ostro we znaki mieszkańcom i strażakom naszego regionu. Na Kujawach najczęściej strażacy musieli wyjeżdżać do powalonych drzew. Tak było m.in. w Modzerowie w gminie Izbica Kujawska, Skokach Dużych (gm. włocławek) oraz Brześciu Kujawskim.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek 25.12.2017 około godz:01:00 w miejscowości Modzerowo gm. Izbica –Kujawska. Strażacy zastali pojechali tam aby usunąć powalone drzewo na drodze gminnej.

W akcji udział brał zastęp GBA 2,5/16 z OSP izbica Kujawska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano drzewo leżące na drodze gminnej. Przy użyciu piły mechanicznej do drewna, drzewo pocięto i usunięto na pobocze – informuje Mariusz Bladoszewski z PSP we Włocławku

Również 25.12.2017 około godz 01:30 w miejscowości Skoki Duże przy DK 62 w gminie Włocławek strażacy musieli z drogi usunąć powalone drzewo. W akcji udział brał zastęp GBA 2,1/16/ z OSP Smólnik.

Podobnie jak w Modzerowie i Skokach do powalonego drzewa wyjeżdżali strażacy z OSP w Brześciu Kujawskim w pierwszy dzień świąt 25.12.2017 tuż po godz:10:00. Tym razem musieli je usuwać ze ścieżki rowerowej przy ul. Piaskowej.

We wszystkich przypadkach przyczyną połamanych i powalonych drzew był silny wiatr.  

Silny wiatr i powalone drzewa. Strażacy interweniowali w regionie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się