:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Skażona woda w Gminie Kowal. Kiedy minie alarm?

Ludzie_, Skażona Gminie Kowal Kiedy minie alarm - zdjęcie, fotografia

Od piątku mieszkańcy Gminy Kowal nie mogą korzystać z wody bezpośrednio z kranu a wszystko z powodu obecnej w niej bakterii Escherichia coli i i bakterii grupy coli.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku w komunikacie z dnia 17.09.2017r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez mieszkańców dla miejscowości zaopatrywanych w wodę z ujęcia Grabkowo i w dniu 18.09.2017 r. z ujęcia Nakonowo i nakazał unieruchomienie wodociągu o czym informowaliśmy na łamach portalu.

Dla mieszkańców gminy stanowi to nie lada utrudnienie. O tej sprawie rozmawialiśmy z władzami gminy.

Sytuację wyjaśnia wicewójt Aneta Kwarcińska, która poinformowała o podjętych działaniach w celu dostarczenia wody mieszkańcom zdatnej do picia.

Od piątku rozwozimy wodę dla mieszkańców. O godz. 19:30 w piątek wystosowaliśmy komunikat do mieszkańców. Wtedy zakaz  obejmował  użytkowników ze stacji Nakonowo, 3 sołectwa. W ciągu 3 godzin udało nam się rozwieźć po 2 baniaki wody 5 litrowej do każdej posesji. W sobotę i w niedzielę również rozwoziliśmy wodę. W niedzielę w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy z Sanepidu informację, że zostaje zamknięte również ujęcie w Grabkowie. Po tej wiadomości wyłączyliśmy kolejne 9 sołectw, do których również dowozimy wodę.

Na chwilę obecną jak zaznaczyła wicewójt rozwożona jest woda każdego dnia, jednak gmina ma problemy z jej pozyskaniem. W hurtowniach w okolicy już nie ma.

Ściągnęliśmy tira wody z Południa Polski i wyjechała ona do mieszkańców - dodała wicewójt Aneta Kwarcińska.

Kiedy będą uruchomione wodociągi?

Mamy nadzieję, że ujęcie wody w Grabkowie zostanie włączone w czwartek, ponieważ wszystko na to wskazuje - powiedziała wicewójt Aneta Kwarcińska.

Postanowiliśmy zapytać rzecznika włocławskiego Sanepidu o ewentualne uzyskanie zgody na korzystanie z wody z kranu na terenie Gminy Kowal.

Muszą być dobre wyniki wody – skwitowała Karolina Nynca-Jankowska, rzecznik prasowy Sanepidu we Włocławku.

Skażona woda w Gminie Kowal. Kiedy minie alarm? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się