:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

SLD aktywnie działa dla włocławian. W szkołach pojawi się...

Polityka, aktywnie działa włocławian szkołach pojawi - zdjęcie, fotografia

2 kwietnia minęła 21 rocznica uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji Krzysztof Kukucki przewodniczący SLD we Włocławku oraz Piotr Kowal wiceprzewodniczący SLD województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas briefingu przypomnieli prezydentowi o wrześniowym postulacie dotyczącym wywieszenia we włocławskich placówkach oświatowych preambuł do Konstytucji RP i organizowania w szkołach specjalnych lekcji demokracji promujących ustawę zasadniczą.

Jak zaznaczył przewodniczący Kukucki wniosek spotkał się z życzliwością prezydenta. W związku z tym w imieniu SLD przygotowane preambuły przekazano prezydentowi w celu wyeksponowania ich we włocławskich szkołach. Działacze SLD również liczą, że obiecane lekcje ze znajomości Konstytucji w szkołach pojawią się wkrótce.

Konstytucja jest fundamentem państwa prawa, państwa, które budowało się przez blisko 30 ostatnich lat w Polsce. Faktycznie Konstytucja z 1997 roku jest efektem kompromisu. Wydaje się, że reprezentuje sposób myślenia każdego z naszych obywateli - mówił podczas briefingu Krzysztof Kukucki.

Kukucki podkreślał, że również bardzo ważne jest uświadomienie młodemu pokoleniu czym jest Konstytucja.

Akcja eksponowania preambuł jest przedsięwzięciem ogólnokrajowym.

 

SLD aktywnie działa dla włocławian. W szkołach pojawi się... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się