:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C umiarkowane opady deszczu

SLD chce nowych tras i więcej połączeń MPK we Włocławku

Polityka, nowych więcej połączeń Włocławku - zdjęcie, fotografia

Z inicjatywy radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zakończyła się sukcesem od listopada ubiegłego roku włocławskie dzieci ze szkół podstawowych jeżdżą autobusami MPK za darmo.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 14 września 2017 r. w której uczestniczyli Krzysztof Kukucki Radny Rady Miasta Włocławek, oraz Piotr Kowal sekretarz rady miejskiej i asystent europosła Janusza Zemke przypomnieli o bezpłatnych biletach dla włocławskich dzieci ze szkół podstawowych.

Wbrew temu co mówili nasi przeciwnicy, którzy nie zgadzali się z pomysłem nie doszło do załamania finansów miasta, a przychody z tytułu sprzedaży biletów za pierwsze 8 miesięcy tego roku są większe niż zakładano w budżecie - podkreślił radny Krzysztof Kukucki.

Jeśli ta tendencja się utrzyma to przewiduje się, że przychody te będą większe o 12 % od tego co zakładano. Na ten pomysł jak podkreślił radny samorząd włocławski zdecydował się jako drugi, ponieważ Kraków był inicjatorem w tej kwestii.

Jako pierwsi byliśmy inicjatorami podniesienia ulgi dla gimnazjalistów i licealistów z 40 do 50%. To upowszechnienie transportu zbiorowego w mieście jest pod naszą ścisłą obserwacją -  kontynuował radny.

Idea transportu zbiorowego zmierza w kierunku eliminowania transportu indywidualnego co pozwoli na zintensyfikowanie proekologicznych działań w mieście. Ta kwestia i niedawno poruszony zakup samochodów elektrycznych jak zaznaczył Kukucki może znacznie wpłynąć na poprawę stanu środowiska.

Obecnie wpływy z biletów pokrywają ok. 32% kosztów funkcjonowania transportu zbiorowego. Według Krzysztofa Kukuckiego te środki finansowe powinny być przeznaczone na zwiększenie dostępności połączeń autobusowych, co miałoby jednocześnie zachęcecić mieszkańców do korzystania z kolejnych uruchamianych połączeń.

Wiele osób nie korzysta z transportu MPK, ponieważ autobusy kursują zdaniem mieszkańców zbyt rzadko.

Zachęcamy do korzystania z autobusów MPK, zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi. Mamy nadzieję, że te nawyki w przyszłości przełożą się na to, że większość transportu jaki będzie się odbywał w naszym mieście będzie to jednak transport zbiorowy a nie indywidualny - przekonywał radny.

SLD chce nowych tras i więcej połączeń MPK we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się