:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Spotkanie z piosenką rosyjską w Brześciu Kujawskim

Rozrywka, Spotkanie piosenką rosyjską Brześciu Kujawskim - zdjęcie, fotografia

Towarzystwo Kulturalne Brześcia Kujawskiego i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają na Spotkanie z piosenką rosyjską.

Impreza odbędzie się 19 maja 2013 roku o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej BCK. Wstęp wolny !!!

To kolejna po piosence biesiadnej, żydowskiej, żołnierskiej i piosenkach okresu międzywojennego wyprawa w świat muzyki różnych kultur.  Piosenka rosyjska towarzyszyła nam w różnej formie od zawsze.  Stanowi ona znaczną część repertuaru biesiadnego, zwłaszcza rosyjskie romanse.

Będzie  miło powitać stałych widzów, którzy uczestniczyli w poprzednich koncertach i tych, którzy po raz pierwszy spotkają się z występującymi.

Niewtajemniczonym warto przypomnieć, że koncerty te tworzą ludzie,  którzy kochają muzykę .

 Na co dzień są sekretarkami,  taksówkarzami, prywatnymi przedsiębiorcami, animatorami kultury, sprzedawcami, mamami, babciami, ojcami. Ale  co jakiś czas spotykają się i wspólnie muzykują , sprawiając radość sobie i innym.

Podczas koncertu usłyszymy  między innymi piosenki: Ałły Pugaczowej, Iriny Allegrowej, Eleny Vaengi, Żanny Biczewskiej , Lwa Leszczenko i Mikołaja Baskowa.  Muslima Magomajewa. Nie zabraknie tez rosyjskiego dowcipu.

Scenariuszem i reżyseria koncertu jest po raz kolejny zajęła się  niezastąpiona Halina Gruszecka, która reaktywowała od stycznia tego roku Towarzystwo Kulturalne i jest jego przewodniczącą.  Kierownictwo muzyczne  objął wspaniały   muzyk Tomasz Majchrzak, który opracował aranże do wszystkich zaprezentowanych utworów.                                                                                                                

Dowcipy zaprezentuje Jolanta Kapelińska,                                                                                                          

A zaśpiewają : Halina Gruszecka, Justyna Gruszecka, Barbara Szatkowska, Danuta Pawłowska, Elżbieta Chybcińska, Agata  Kubajka, Paweł Wojciechowski, Marcin Czynszak, Eugeniusz Golasiński,  Igor Mikołajczyk, Tomasz Chymkowski                                                                                                                                               

Akompaniować im będzie zespół w składzie: Tomasz Majchrzak- pianino, akordeon,  Zbigniew Skruszewicz- gitara elektryczna,  Leszek Krzos- gitara basowa, Krzysztof Krzos- perkusja,  Paweł Wojciechowski – akordeon.                                                                                                                         

Pomoc językową zapewniła występującym Pani Danuta Kłosowska.

 

 

 

Spotkanie z piosenką rosyjską w Brześciu Kujawskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się