:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C lekkie zachmurzenie

Stacja pogotowia na Zawiślu we Włocławku otwarta. Będą kolejne karetki?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku już od 1 lipca 2018 r. ma nową karetkę do dyspozycji podstacji pogotowia ratunkowego na Zawiślu.

W dniu 12 lipca nastąpiło oficjalne symboliczne przecięcie wstęgi otwarcia nowej podstacji pogotowia ratunkowego na Zawiślu.

Prawostronna część Włocławka i Gmina Fabianki były pozbawione do tej pory zespołu ratownictwa medycznego, takiego, który w sposób sprawny i szybki docierałby do wszelkiego rodzaju zdarzeń mających miejsce w tej okolicy - powiedział dyrektor Marek Bruzdowicz.

Ta strona Włocławka według dyrektora to jest populacja około 20 tysięcy mieszkańców. Ponadto od pół roku trwa remont mostu na Wiśle a docieranie karetek w tamtą stronę jest utrudnione i wiązało się z wielkim zagrożeniem dla wielu osób, które potrzebowały szybkiej pomocy.

Dyrektor za pomoc złożył podziękowania władzom uczelni PWSZ, że nowy ambulans może stacjonować na terenie PWSZ całą dobę, a ratownicy mogą korzystać z pomieszczenia socjalnego. Lokalizacja pozwoli na szybkie dotarcie do pacjentów.

Sławomir Kopyść członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformował o sykcesywnym wyposażaniu włocławskiego szpitala.

Kwota 416 tysięcy złotych jest to jedna z wielu inwestycji, które są realizowane przez województwo. Program inwestycyjny jest realizowany i że będziemy dążyli do tego w kolejnych krokach aby osiągać coraz lepszy poziom wyposażenia naszego szpitala – powiedział Sławomir Kopyść członek zarządu.

Jak nadmieniła wiceprezydent Barbara Moraczewska jest to wydarzenie ważne szczególnie dla mieszkańców Włocławka po drugiej stronie Wisły, ponieważ karetka zabezpieczy potrzeby mieszkańców, jak również przyczyni się do tego, że wszyscy będą czuli się bezpieczniej. Pomoc do poszkodowanych przyjdzie zapewne szybciej. Zdaniem wiceprezydent ważnym jest aby w województwie powstawały punkty szybkiego reagowania i dojazdu do potrzebujących.

Koszt ambulansu z nowoczesnym wyposażeniem to blisko 0, 5 miliona złotych. Ambulans został zakupiony z pieniędzy włocławskiego szpitala. Część sumy wyłożył Urząd Marszałkowski, który już teraz zapowiada zakup kolejnych karetek.

Stacja pogotowia na Zawiślu we Włocławku otwarta. Będą kolejne karetki? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-13 08:25:09

    Patrzcie ile to fotek można sobie zrobić przy jednej karetce

  • Haniek - niezalogowany 2018-07-13 11:25:29

    Ojców sukcesu jak zawsze jest wielu

  • Kibic - niezalogowany 2018-07-13 17:22:41

    Ale drużyna

Dodajesz jako: Zaloguj się