:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Startuje Choceńska Liga Futsalu. Zapisy trwają

Lekkoatletyka, Startuje Choceńska Futsalu Zapisy trwają - zdjęcie, fotografia

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Choceniu zaprasza do udziału w VIII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, która istnieje od 2010 roku i jest największą ligą futsalu w rejonie Włocławka a także jedną z większych w województwie. Rozgrywki przeznaczone są dla amatorów oraz zawodników zrzeszonych  z okolicznych klubów.

Liga trwa od listopada do lutego/marca a mecze rozgrywane są przynajmniej raz w tygodniu (w sobotę lub w niedzielę). Od samego początku liga cieszy się dużym zainteresowaniem gdyż liczba drużyn waha się między 20 a 26 z miejscowości takich jak: Izbica Kujawska, Kowal, Włocławek, Nakonowo, Borzymie, Choceń, Czerniewice, Kruszyn, Lubraniec, Bobrowniki, Szczutkowo, Probostwo Górne, Lubień Kujawski, Chodeczek i wiele innych.

Od pięciu sezonów rozgrywki podzielone są na dwie ligi: I i II. Regulamin ligi przewiduje spadki i awanse  a nowe drużyny zaczynają swoją przygodę od II ligi. Wpisowe dla tych lig wynosi 550 zł.

 W tym roku Organizatorzy planują utworzenie kolejnej – III ligi. Będzie to liga młodzieżowa przeznaczona dla zawodników do 18 roku życia do której mogą zgłosić się szkoły, kluby oraz drużyny amatorskie. Wpisowe do III ligi wynosi 500 zł. 

Choceńska Liga Futsalu posiada własną stronę internetową: www.chocenskaligafutsalu.ligspace.pl   na której na bieżąco pojawiają się wyniki meczów, składy drużyn oraz strzelcy bramek. Można tam odnaleźć również szczegółowy terminarz i wiele innych przydanych informacji.

Po zakończeniu rozgrywek drużyny  i zawodnicy zarówno I i II ligi otrzymują wiele wyróżnień i nagród m.in. takich jak: najlepszy oldboy, najlepszy zawodnik zrzeszony, najlepszy zawodnik niezrzeszony, najlepszy młodzieżowiec, najlepszy bramkarz, król strzelców, najlepszy technik, debiut ligi, drużyna fair play. Kapitanowie wybierają także najlepszych zawodników ze swoich drużyn, którzy otrzymują koszulki ligi.

Liga futsalu tradycyjnie zakończona jest turniejem o superpuchar, który jest dodatkową atrakcją  i możliwością rewanżu.

W tym roku inauguracja ligi przewidziana jest na 12 listopada na hali sportowej w Choceniu. Zgłoszenia do VIII edycji można dokonać telefonicznie: 606 465 670 (Radosław Chełminiak – kierownik GOSiR) lub drogą elektroniczną: [email protected] Na stronie ligi dostępna jest do pobrania karta zgłoszeniowa. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 29 października a spotkanie kapitanów odbędzie się 30.10 o godz. 18.30 na hali sportowej w Choceniu.

Startuje Choceńska Liga Futsalu. Zapisy trwają komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się