:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Strażnicy Miejscy usuwają pojazdy z dróg publicznych we Włocławku

Straż Miejska, Strażnicy Miejscy usuwają pojazdy dróg publicznych Włocławku - zdjęcie, fotografia

Do czynności jakie wykonuje Straż Miejska we Włocławku należy między innymi usuwanie pojazdów z dróg publicznych, tych które są nieużywane. Wskazywać na to może między innymi ich stan czy brak tablic rejestracyjnych. Działania takie prowadzić mogą zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym - Dz.U.2017.1260 t.j. z dnia 2017.06.27.

W artykule 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym czytamy: "pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza". Rozporządzenie MSWiA określa tryb usuwania takich pojazdów.

W takich przypadkach Straż Miejska stara się ustalić właściciela samochodu i zobowiązać go do usunięcia. Wówczas kiedy tak się nie dzieje Straż sama usuwa pojazd z drogi na płatny parking, a koszty akcji pokrywa właściciel.

W bieżącym roku strażnicy miejscy odholowali 5 pojazdów, w roku 2017 roku zrealizowaliśmy 11 podobnych interwencji – mówi Dariusz Rębiałkowski, rzecznik włocławskich municypalnych.

(fot. nadesłane/Straż Miejska Włocławek)

Strażnicy Miejscy usuwają pojazdy z dróg publicznych we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się