:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Studenci o włocławskim rynku pracy [ZDJĘCIA]

23 maja 2017 r. w PWSZ we Włocławku odbyła się IX Studencka Konferencja Naukowa pt. Wyzwania gospodarcze, polityczne i społeczne w globalnej gospodarce.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

W 2009 r. w Instytucie Nauk Społecznych i Technicznych narodziła się inicjatywa zorganizowania konferencji naukowej, która byłaby forum wymiany poglądów i prezentacji dokonań studentów. Od tego czasu konferencja ta organizowana jest w uczelni w sposób cykliczny.

To jest IX edycja konferencji, za chwilę jubileusz. Do tej pory konferencja miała formułę studencką. To studenci  mówili o swoich badaniach, obserwacjach. Idea jest nadal aktualna, potrzeba dyskusji również. Uznaliśmy, że nadszedł czas zmiany formuły. Zaprosiliśmy do udziału w konferencji pracodawców z regionu - powiedziała Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych i Technicznych dr inż. Małgorzata Wiśniewska.

Dzięki konferencji studenci mają możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami, które zdobywają podczas studiów. Dla części studentów jest to jedno z pierwszych publicznych wystąpień, na którym mogą wyrazić swoje opinie i zaprezentować efekty swojej pracy. W tegorocznej edycji konferencji uczestniczyło  około stu studentów uczelni.

Sylwia Gontowska z UMK w Toruniu wystąpiła w panelu administracja. Jej tematem były opłaty i podatki lokalne. Badania były przeprowadzone w Gminie Jabłonowo Pomorskie. Okres badanych lat to 2014 - 2016

Podatki i opłaty lokalne mają dość istotne znaczenie w budżecie gminy. Stanowią one większość w dochodach gminy i przyczyniają się z pewnością do tego, że gmina może finansować zadania publiczne w celu poprawy jakości życia mieszkańców – podkreśliła Sylwia Gontowska z UMK w Toruniu.

W dniu wczorajszym tematem wiodącym były problemy subregionu włocławskiego rynku pracy.

Mówi się, że na rynku pracy jest świetnie, że pracodawcy potrzebują pracowników. Nie do końca to się sprawdza. W naszym specyficznym regionie wygląda to nieco inaczej jak wynika to ze statystyk. Stąd pomysł, aby porozmawiać o tym jak poprowadzić proces rekrutacji i selekcji pracowników, aby przedsiębiorca był w stanie zatrudnić kompetentnego pracownika, a pracownik, który otrzyma tę pracę był usatysfakcjonowany i spełniał się zawodowo - dodała dyrektor Małgorzata Wiśniewska.

W tym roku konferencja jak podkreśliła dyrektor Wiśniewska została rozszerzona o panel z pracodawcami. Zaproszono ich 12 z branży finansowej , przemysłowej, finansowej, a także z  banku.

Studenci o włocławskim rynku pracy [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się