:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sukcesy włocławskich wioślarzy

07/06/2018 00:00
Wioślarstwo, Sukcesy włocławskich wioślarzy - zdjęcie, fotografia

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja 2018 r. na torze regatowym GOPŁO w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kwalifikacyjne Juniorów. Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentowali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego WTW.

Zawodniczka WTW, Magdalena Szprengiel w sobotę startowała w jedynkach juniorek młodszych. Do rywalizacji w jedynkach juniorek, zgłosiło się 41 zawodniczek z całej Polski. Po wyścigach eliminacyjnych Magdalena Szprengiel zakwalifikowała się do finału A, w którym zajęła szóstą pozycję. Trzy zawodniczki z tego finału wraz z Magdaleną Szprengiel wystartowały w niedzielę w czwórce podwójnej, która odniosła zwycięstwo i uzyskała kwalifikację do międzynarodowych regat Olympic Hopes. Regaty te rozgrywane są od ponad 25 lat w formie meczu pomiędzy Polską, Słowacją, Czechami i Węgrami.

Świetnie zaprezentowali się w Kruszwicy włocławscy młodzicy. W jedynkach chłopców Piotr Śliwiński zdeklasował rywali odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo.

Zdecydowane zwycięstwo w dwójkach dziewcząt odniosły także włocławianki, płynące w składzie: Weronika Klasińska, Julia Gęsicka. Druga nasza załoga w tej konkurencji, Karolina Erenc i Oliwia Mangutow przypłynęły na miejscu piątym w finale B.

Trzy zawodniczki zakwalifikowały się do finału A w jedynkach dziewcząt. Wiktoria Klasińska zajęła trzecie miejsce, Julia Gęsicka czwarte a Weronika Klasińska szóste.

Wśród juniorów młodszych najlepiej zaprezentowali się w dwójkach podwójnych Maciej Sieraczkiewicz i Patryk Sadokierski, którzy w biegu finałowym uplasowali się na piątej pozycji. Druga włocławska dwójka w składzie: Adam Sieraczkiewicz, Filip Niewiadomski zwyciężyła w finale C, co dało im 13 lokatę w zawodach.

W jedynkach juniorów młodszych najwyższą pozycję zajął Maciej Sieraczkiewicz, który w finale B minął linię mety na czwartej pozycji, co dało 10 miejsce w imprezie. Pozostali zawodnicy WTW plasowali się na miejscach: Adam Sieraczkiewicz – 26, Patryk Sadokierski - 28, Filip Niewiadomski – 34, Piotr Kańczewski - 42

W dwójkach podwójnych juniorek młodszych pierwsze miejsce w finale B (siódme w regatach) zajęły: Wiktoria Małkowska, Wiktoria Orlińska.

Wśród juniorów tuż poza podium na pozycji czwartej w finale A dwójek podwójnych przypłynęli Bartosz Jarzembowski i Łukasz Żmudziński.

Oliwia Muraska wśród juniorek w jedynkach zwyciężyła w finale B, a Grzegorz Ziółkowski w jedynkach juniorów zwyciężył w finale C.

Sukcesy włocławskich wioślarzy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Naprawa małego dachu

Pokrycie papą zgrzewalną małego dachu c,a,35m2 na działce POD Ruda we Włocławku. Dach stromy kryty papą.

Zobacz ogłoszenie

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Aleksandra Suchomska Promocje włocławskie z siedzibą w Smólnik 87-815, Smólnik 18A