:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Święto Żuru Kujawskiego 2018 w Brześciu Kujawskim. Wiemy co jeszcze planują

Rozrywka, Święto Żuru Kujawskiego Brześciu Kujawskim Wiemy jeszcze planują - zdjęcie, fotografia

Będzie kulinarnie, muzycznie i sportowo. Dla mieszkańców i gości Grodu Łokietka najbliższy czas obfitował będzie w moc atrakcji.

Już 16 czerwca zapraszamy na największe wydarzenie kulinarne w regionie – VIII Święto Żuru Kujawskiego. Głównym punktem eventu będzie konkurs kulinarny, podczas którego 21 drużyn, według własnego pomysłu i receptury, na otwartym palenisku, będzie przygotowywać żur. W zmaganiach udział wezmą przedstawiciele szkół, restauracji, panie z kół gospodyń wiejskich oraz reprezentanci firm z Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

O popularności Święta świadczy to, że wśród drużyn biorących udział w konkursie są zespoły pochodzące z powiatu nie tylko włocławskiego, ale również radziejowskiego i aleksandrowskiego. Wychodząc naprzeciw wzrastającym oczekiwaniom uczestników, gmina dokłada wszelkich starań, aby każda z edycji dostarczała niezapomnianych wrażeń i emocji.

Oprócz tradycyjnego konkursu kulinarnego, na brzeskiej scenie muzycznej pojawią się gwiazdy znane z krajowej sceny. W bogatym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Przed publicznością pojawią się: Happysad, Defis i Sitek.

24 czerwca, jubileusz 50-lecia obchodzić będzie Gminny Klub Sportowy „Łokietek”. Będzie okazja do wspomnień, podsumowań i sportowej zabawy. Szereg piłkarskich potyczek, Turniej Miast Królewskich w Boksie, część oficjalna po której odbędzie się mecz oldboyów, a zwieńczeniem uroczystości będzie utworzona Strefa Kibica i wspólne kibicowanie podczas transmisji meczu z mistrzostw świata, kiedy Polska zmierzy się z Kolumbią.

Atrakcji nie zabraknie również w lipcu. W pierwszą niedzielę lipca odbędzie się II Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, natomiast 8 lipca Brześć Kujawski zaprasza na XV już Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „gramOFFon” 2018 r . W tym roku wystąpią następujące grupy teatralne: Teatr Nikoli „Różowy Punk”, Sztukmistrze „Szafa Show”, Teatr Akt- „Płonące laski”, Teatr Na Walizkach, Falko Show- „Iluzja marionetki”.

 

 

 


Święto Żuru Kujawskiego 2018 w Brześciu Kujawskim. Wiemy co jeszcze planują komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się