:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Szpital we Włocławku się zmienia. Na co idą miliony?

Ludzie_, Szpital Włocławku zmienia miliony - zdjęcie, fotografia

Podpisana wczoraj (16 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim umowa z wykonawcą dokumentacji budowlano-wykonawczej nowego głównego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku rozpoczyna ostatni etap modernizacji tej lecznicy. Powstanie m.in. nowy gmach mieszczący oddział ratunkowy, zespół sal operacyjnych i oddziały łóżkowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w styczniu ogłoszony zostanie przetarg na roboty budowlane.

Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizacja i szpitalna dezynfekcja.

Pozostałe elementy inwestycji to modernizacja i rozbudowa przyległych pawilonów oraz budowa łącznika zapewniającego komunikację wewnątrzszpitalną.

Firma Pas Projekt z Nadarzyna, która została wyłoniona w wyniku rozstrzygniętego właśnie przetargu, ma na stworzenie dokumentacji projektowej 40 tygodni; wszystkie etapy projektowania zostaną przeprowadzone przy pomocy elektronicznych narzędzi modelowania. Źródłem finansowania są Regionalny Program Operacyjny (85 proc.) oraz kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Inwestorami, na zasadzie partnerstwa, są szpital i marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.  

Kompleksowa modernizacja i rozbudowa włocławskiego Szpitala Popiełuszki kosztować będzie łącznie 170 mln zł.

W ceremonii podpisania umowy uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, prezes KPIM Aleksander Szczęsny, dyrektor Szpitala Popiełuszki Marek Bruzdowicz i prezes Pas Projekt Małgorzata Golenko.

 

Szpital we Włocławku się zmienia. Na co idą miliony? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się