:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C słabe opady deszczu

Szykuje się kolejna rewolucja śmieciowa? Na Śródmieściu i Kazimierza Wielkiego już wiedzą jak segreg

Blisko 70 osób było na spotkaniu PGK Saniko z mieszkańcami w centrum Włocławka. Mieszkańcy toczyli żywą dyskusję z przedstawicielami Spółki.

17 stycznia w sali „Krokus” odbyło się kolejne spotkanie PGK Saniko z mieszkańcami Włocławka w kontekście zmian systemu segregacji odpadów.

Spółka miejska przy współpracy z włocławskimi spółdzielniami rozpoczęła cykl rozmów z włocławianami w temacie zmian, jakie zachodzą w całym kraju.

Od 1 lipca ubiegłego roku na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska, w całym kraju obowiązuje jednolity system segregacji odpadów – wszyscy Polacy będą segregować odpady na 4 frakcje : zielona na szkło, niebieska na papier, żółta na metale i tworzywa sztuczne, brązowa na biodegradowalne oraz piąty pojemnik na odpady resztkowe.

Biuro Obsługi Klienta PGK Saniko już od kilku miesięcy otrzymuje dużo zapytań od mieszkańców Włocławka w temacie zmian, jakie zachodzą w całym kraju. Dlatego też, Prezes PGK Saniko Jarosław Pułanecki, zainicjował spotkania, podczas których omówione zostaną nowe zasady.

O co pytają włocławianie?

W sali „Krokus” padły pytania między innymi o to czy większa liczba frakcji oznacza większe opłaty, jak będzie wyglądać nowa segregacja w domkach jednorodzinnych a jak w blokach, kto odpowiada za „rewolucję śmieciową”?

Mieszkańcy byli również zainteresowani tym, czy prowadzone są kampanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w tym zakresie. Niektórzy z gości podzielili się również swoimi cennymi spostrzeżeniami na temat gospodarki odpadami.

Na wszystkie pytania odpowiada Dominika Kujawa z PGK Saniko, prowadząca cykl spotkań „Ogólnopolski System Segregacji Odpadami”.

We Włocławku rozpoczęcie wprowadzania zmian w zakresie segregacji odpadów zaplanowane jest na dzień 1 lutego.

Harmonogram spotkań z mieszkańcami znajdziesz tutaj (kliknij)

Szykuje się kolejna rewolucja śmieciowa? Na Śródmieściu i Kazimierza Wielkiego już wiedzą jak segreg komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się