:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Tańsze bilety do Gminy Włocławek. Wiemy od kiedy

Ludzie_, Tańsze bilety Gminy Włocławek Wiemy kiedy - zdjęcie, fotografia

We wtorek 24 października radni przegłosowali uchwałę Rady Miasta nad zmianą cen biletów do miejscowości Modzerowo i Świętosław. W związku z inicjatywą Wójt Gminy Włocławek mającą na celu wprowadzenie ujednoliconego biletu, który uprawniałby do podróżowania na terenie miasta i na terenach podmiejskich z możliwością przesiadania się zachodzi konieczność wprowadzenia zmian w treści ww. aktu prawa miejscowego.

Społeczność Gminy Włocławek od kilku lat korzysta z linii podmiejskich obsługiwanych przez operatora - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Włocławku. Z uwagi na dużą migrację mieszkańców Włocławka na tereny podmiejskie liczba osób korzystających z linii 8 i 13 K wzrasta. Dotyczy to nie tylko mieszkańców dojeżdżających do pracy, ale przede wszystkim uczniów szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Wprowadzenie jednolitego biletu na terenie obu gmin ułatwi podróżowanie, jak również przyczyni się do wzrostu zainteresowania komunikacją miejską.

Bilety jednorazowe będą kosztować 2,60zł (1,30zł ulgowy), bilet okresowy normalny ma być tańszy w przypadku Modzerowa i kosztować zamiast 148zł tylko 75zł i Świętosławia zamiast 130zł jedynie 75zł.

Z kolei szkolne dla uczniów szkół dziennych podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do obydwu miejscowości będą kosztować 37,50zł. Nowe stawki będą obowiązywać od 18 listopada 2017 roku.

Tańsze bilety do Gminy Włocławek. Wiemy od kiedy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się