:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Tego jeszcze we Włocławku nie było! Jarmark bożonarodzeniowy z rozmachem

Rozrywka, jeszcze Włocławku było! Jarmark bożonarodzeniowy rozmachem - zdjęcie, fotografia

Plac Wolności we Włocławku przed świętami Bożego Narodzenia ozdobi rzeźba wykonana z lodu.

Jarmark Bożonarodzeniowy to już coroczna włocławska tradycja. Świąteczne ozdoby i smakołyki, kolejka św. Mikołaja, rzeźby z lodu to tylko niektóre atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego. Właśnie dlatego w grudniu miejscem we Włocławku  gdzie bez wątpienia odczujemy atmosferę świąt będzie Plac Wolności. Na temat zbliżającego się Jarmarku Bożonarodzeniowego rozmawiamy z Angeliką Żychlewicz dyrektorem Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Redaktor: Gdzie i kiedy w tym roku będzie odbywał jarmark?

Dyrektor Angelika Żychlewicz:

Tradycją się stało, że mamy we Włocławku Jarmark Bożonarodzeniowy. Dla mnie niezmiernie ważnym jest to,  że stał się on największym jarmarkiem we Włocławku. Cieszy się on największym powodzeniem. Odbędzie się on na Placu Wolności w dniach 16 - 17 grudnia 2017 roku. Oprócz tego, że będą się promować producenci,  twórcy ludowi i rękodzielnicy w tym roku będzie niespodzianka.

Redaktor: Co będzie tegoroczną niespodzianką?

Dyrektor Angelika Żychlewicz:

W tym roku goście jarmarku będą świadkami niezwykłego pokazu - rzeźbienia w lodzie. Do Włocławka przyjedzie firma Ice -Team z Poznania  mistrzowie świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie. Rzeźbienie w lodzie to ich pasja. Uczestniczą w mistrzostwach świata oraz najbardziej prestiżowych konkursach rzeźbienia w lodzie, gdzie odnoszą spektakularne sukcesy. We Włocławku podczas trzygodzinnego pokazu powstanie ogromna rzeźba, która będzie niezwykłą atrakcją tegorocznego jarmarku. Przez 2 dni będzie gościła na Placu Wolności. Efekt całości wzmocniony zostanie poprzez barwne oświetlenie. Będzie to również okazja, by zrobić sobie zdjęcie przy rzeźbie.

Redaktor: Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla dzieci?

Dyrektor Angelika Żychlewicz:

W tym roku będzie również dla dzieci kolejka, ale inna niż w ubiegłym. Najmłodsi będą mogli korzystać z kolejki św. Mikołaja. W sobotę i niedzielę w godz. 10:00 - 18:00 każde dziecko bezpłatnie będzie mogło się nią przejechać. Będzie to zapewne wspaniała zabawa. W ubiegłym roku mnóstwo dzieci korzystało z tego rodzaju atrakcji. Nie zabraknie oczywiście św. Mikołaja z którym można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Redaktor: Czy to już wszystko?

Dyrektor Angelika Żychlewicz:

Kolędy, pastorałki w wykonaniu naszych lokalnych artystów to obowiązkowy punkt każdego jarmarku. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki będą towarzyszyć włocławianom i gościom. Zapraszam na świąteczny jarmark na którym będzie przepiękna iluminacja, która pojawi się w nieco innej odsłonie, ponieważ w tym roku charakterystycznego zamku nie będzie. Tą iluminacją bogatszą od poprzednich lat chcemy wszystkich wprowadzić w nastrój dziecięcej radości.

Redaktor: Tradycyjnie jak co roku przed świętami odbędzie się Włocławska Wigilia?

Dyrektor Angelika Żychlewicz:

Nie inaczej będzie w tym roku. Mieszkańcy przed świętami 22 grudnia spotkają się na wspólnej Wigilii z JE biskupem i Prezydentem Włocławka na Placu Wolności jeśli pogoda na to pozwoli. W przypadku złej aury przeniesiona zostanie do sali sesyjnej Urzędu Miasta, gdzie będzie wspólne składanie sobie życzeń, łamanie się opłatkiem i wspólne słuchanie kolęd. Jak zawsze, będzie można skosztować tradycyjnych świątecznych przysmaków.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również.

Tego jeszcze we Włocławku nie było! Jarmark bożonarodzeniowy z rozmachem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się