:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Tego jeszcze we Włocławku nie było. Zostań "Włocławskim Milionerem"

Polecamy, jeszcze Włocławku było Zostań

Już w niedzielę, 5 listopada, w godzinach 14:00 -16:00, do Starej Remizy przy ul. Żabiej premiera "Włocławskich Milionerów", pierwszej gry planszowej inspirowanej historią Włocławka. Opracowanie i wydanie gry było możliwe dzięki dofinansowaniu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

"Włocławscy Milionerzy" to połączenie gry ekonomicznej i historycznej, dzięki której każdy może zostać właścicielem kamienic, także tych już nieistniejących. Gra przenosi graczy do Włocławka z przełomu XIX i XX wieku, dzięki czemu możliwym jest nabycie nieruchomości przy ulicy Żelaznej bądź Nowej. Specjalne pola umożliwiają kupienie Magistratu, Seminarium Duchownego czy Browaru Bojańczyka, a ich właścicielom otrzymanie tytułów Prezydenta, Biskupa, Przedsiębiorcy. Trzeba będzie jednak wystrzegać się carskiego więzienia i liczyć na szczęście w kartach "historia".

Nad fabułą, projektem i realizacją gry, pracowaliśmy w Ładowarce od kilku miesięcy. W między czasie projekty przeszły konsultacje historyczną i graficzną. W sumie cztery firmy z całej Polski zajmowały się realizacją elementów gry. Premiera "Włocławskich Milionerów" będzie dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Kolejnym etapem projektu będzie przekazanie egzemplarzy gry do szkół i bibliotek, tak, aby była ona ogólnodostępna - mówi Dominik Cieślikiewicz ze Stowarzyszenia Ładowarka.

Podczas premiery grę goście oraz mieszkańcy Włocławka będą jako pierwsi testować "Włocławskich Milionerów". Jednym z ważnych elementów planszówki są fajansowe pionki, wykonane na specjalne zamówienie we Włocławskiej Fabryce Fajansu, której historyczne podwaliny można "nabyć" właśnie we "Włocławskich Milionerach".


Tego jeszcze we Włocławku nie było. Zostań "Włocławskim Milionerem" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się