:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Trzy pociski znalezione podczas kopania stawu

Policja - komunikaty policyjne, pociski znalezione podczas kopania stawu - zdjęcie, fotografia

Mieszkaniec gm. Dobrzyń nad Wisłą, zawiadomił kierownika tamtejszego posterunku o niebezpiecznym znalezisku. Jak się okazało był to niewybuch z czasów wojny. Przybyły na miejsce patrol saperski zabezpieczył trzy pociski.

W miniony poniedziałek (05.06.2018), po 7.00 rano Kierownik Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą otrzymał od jednego z mieszkańców gminy niepokojącą wiadomość. Podczas kopania stawu na swojej posesji mężczyzna znalazł w ziemi niebezpieczne znalezisko. Był to pocisk moździerzowy. Prawdopodobnie pozostały po II Wojnie Światowej.

Właściciel posesji zachował się bardzo przytomnie przerywając prace i wzywając na miejsce policjantów, którzy do czasu przyjazdu odpowiednich służb zabezpieczyli znalezisko i miejsce wokół.

Przybyły na miejsce wojskowy patrol rozminowania z Inowrocławia, dysponujący wykrywaczami metalu i odpowiednim sprzętem odnalazł i zabezpieczył w sumie trzy pociski moździerzowe B-81.

W każdym takim przypadku należy zachować rozwagę i nie dotykać niebezpiecznych czy podejrzanych znalezisk wzywając odpowiednie służby.

Trzy pociski znalezione podczas kopania stawu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się