:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Tumska we Włocławku zmieni się nie do poznania? Co dalej?

Polityka, Tumska Włocławku zmieni poznania dalej - zdjęcie, fotografia

SLD zaprasza mieszkańców na konsultacje w sprawie ulicy Tumskiej. Pojawił się też nowy pomysł na mieszkania wspomagane.

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie kryje zadowolenia z realizacji programu włocławskie mieszkania. Wkrótce powinna rozpocząć się budowa nowych lokali na Stodólnej i Celulozowej. Lewica chce też zagospodarować wpisaną w rewitalizację najstarszą część miasta Włocławka czyli ulicę Tumską.

Zależy nam na tym, aby wspólnie z mieszkańcami Włocławka wybrać optymalne zagospodarowanie ulicy Tumskiej. Z przeprowadzonych rozmów z radnymi pożądaną formą jest tylko i wyłącznie prowadzenie funkcji mieszkaniowej, gdyż liczymy, że usługi, handel powstanie w okolicznych kamienicach - mówił radny Krzysztof Kukucki.

Jak nadmienił radny Kukucki mieszkańcy mają swoje argumenty, które sprowadzają się do tego aby na ulicę Tumską sprowadzić handel i usługi. W związku z tym SLD proponuje konsultacje, które mają się odbyć 29 listopada o godz. 16:00 w kawiarni obywatelskiej. SLD zaprosiło też na spotkanie prezydenta miasta oraz prezesa spółki Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe.

Rewitalizacja jest nowym pomysłem. W okresie mojej pracy w samorządzie włocławskim cały czas o tym programie rozmawialiśmy i chcielibyśmy aby Włocławek wrócił do tradycji, aby centrum nam wypiękniało - powiedziała była wiceprezydent Wanda Muszalik.

Jak podkreśliła Wanda Muszalik jest to proces bardzo trudny. Odbywały się konsultacje organizowane przez prezydenta miasta Włocławka. Z obserwacji wynika, że bardzo dużo mieszkanców w nich uczestniczyło. Spotkanie organizowane przez SLD jej zdaniem jest trafnym pomysłem.

Piotr Kowal podczas konferencji prasowej przedstawił również nową propozycję SLD a dotyczyła ona funkcjonowania życia seniorów we Włocławku.

My jako SLD nie boimy się korzystać ze sprawdzonych już rozwiązań zarówno przez reprezentowaną nam opcję bliską czy przeciwległą dlatego chcielibyśmy ogłosić, że rozpoczęliśmy prace nad wdrożeniem programu, który można nazwać mieszkania wspomagane. To nie jest nowość w naszym kraju - powiedział Piotr Kowal - Wiceprzewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Sekretarz Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej we Włocławku, Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke.

Ze względu na starzenie się społeczeństwa, na pozostawanie seniorów bez opieki konieczne są nowe rozwiązania, nowe formy pomocy.

Coraz częściej najbliżsi, między innymi dzieci opuszczają kraj pozostawiając rodziców samych, dlatego SLD proponuje aby seniorzy mogli przekazać swoje mieszkania a w zamian otrzymaliby mieszkanie, bardziej dostosowane do ich potrzeb o lepszym standardzie w określonym miejscu, gdzie również mogliby otrzymać opiekę pielęgniarską, do której obowiązków należałoby wspomaganie osób starszych w codziennym życiu.

Tumska we Włocławku zmieni się nie do poznania? Co dalej? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się