:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C lekkie zachmurzenie

Tymczasowy zakaz kąpieli nad jeziorem Czarnym

Pływanie, Tymczasowy zakaz kąpieli jeziorem Czarnym - zdjęcie, fotografia

Obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli w jeziorze Czarnym.

Zakaz kąpieli w jeziorze Czarnym wydał w dniu 6 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku. Niezwłocznie poinformowano o tym Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku. Zakaz jest spowodowany zakwitem sinic w kąpielisku.

Oglądaj także: Wakacje nad Jeziorem Czarnym we Włocławku

Woda w kąpielisku nad jeziorem Czarnym we Włocławku nie odpowiada wymaganiom określonym w zał. nr 1 A Tabela II do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 kwietnia 2011 r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli i tymczasowo jest nieprzydatna do kąpieli - brzmi komunikat wydany przez włocławski sanepid.

Przypomnijmy, że na terenie Włocławka i okolic funkcjonują 4 kąpieliska (na jeziorach Czarnym, Wikaryjskim, Lubieńskim i Chełmica) oraz 3 miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli (na jeziorze Chodeckim, Goreńskim i Borzymowskim).

Tymczasowy zakaz kąpieli nad jeziorem Czarnym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się