:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Uczniowie szkoły w Smólniku nie próżnują. Odwiedzili Urząd Gminy Włocławek

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Smólniku, uczestniczący w projekcie „Tajemnice Panów R.” w ramach programu „Uczę się z ANWILEM” – Fundacji ANWIL dla Włocławka, odwiedzili Urząd Gminy Włocławek, aby spotkać się z Małgorzatą Świderską - inspektorem ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych.

Młodzież zapoznała się z historią i celami utworzenia jedenastocyfrowego numeru ewidencyjnego PESEL (PESEL to skrót od nazwy Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności).

Inspektor Małgorzata Świderska opowiedziała komu, kiedy i w jaki sposób nadawany jest numer PESEL, co oznaczają poszczególne grupy cyfr numeru.

Szczególnie interesujące były informacje o sposobie kodowania daty urodzenie osób urodzonych w XIX, XX i XXI wieku. Uczniowie uzupełniali numery PESEL oraz odczytywali zawarte w nich informacje o dacie urodzenia i płci. Poznali w praktyce również metodę obliczania liczby kontrolnej w numerze PESEL.

Spotkanie z pracownikiem Urzędu przyniosło uczniom również cenne informacje o korzystaniu z numeru PESEL w różnych sytuacjach życiowych oraz konieczności ochrony numeru przez ujawnieniem go osobom trzecim. Uczniowie zwiedzili także Urząd Gminy, zapoznając się z jego organizacją.

 


Uczniowie szkoły w Smólniku nie próżnują. Odwiedzili Urząd Gminy Włocławek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się