:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C umiarkowane opady deszczu

UWAGA! Rzucił się do ucieczki przed policjantami … traktorem a potem …

Region_, UWAGA! Rzucił ucieczki przed policjantami traktorem potem - zdjęcie, fotografia

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia oraz wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie do policyjnej kontroli to efekt kontroli drogowej, do której doszło w miniony weekend na terenie gminy Wąpielsk. Zarzuty usłyszeli i dwaj mieszkańcy powiatu rypińskiego w wieku 30 i 55 lat. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

W miniony weekend policjanci z rypińskiej drogówki patrolując drogi w miejscowości Półwiesk Mały, gm. Wąpielsk zauważyli ciągnik rolniczy, który postanowili skontrolować. W ciągniku oprócz kierowcy siedział jeden pasażer. Policjanci wydali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak ten zlekceważył komunikat i jechał dalej. W pewnym momencie zjechał z drogi i kontynuował ucieczkę przez pole nie mając zamiaru się zatrzymać.

Policjanci podjęli pościg i dopiero gdy jeden z policjantów wskoczył do jadącego ciągnika uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Mężczyźni stali się agresywni, zaczęli znieważać funkcjonariuszy słowami wulgarnymi. Po chwili jednak zostali obezwładnieni i przewiezieni do policyjnego aresztu. Okazało się, że byli nietrzeźwi. Kierowcą ciągnika był 30-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, który jak wykazało badanie, w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Pasażerem był 55-latek, również mieszkaniec powiatu rypińskiego.

W poniedziałek (18.09) mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia oraz wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy, a kierowca ciągnika dodatkowo odpowie za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i za niezatrzymanie do kontroli drogowej. Ponadto również wczoraj prokurator na wniosek policji zastosował wobec kierowcy dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz za swoje postępowanie podejrzani będą odpowiadać przed sądem.

UWAGA! Rzucił się do ucieczki przed policjantami … traktorem a potem … komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się