:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

VII Festiwal Muzyki Operowej Belcanto Per Sempre już jutro zawita do Włocławka

Rozrywka, Festiwal Muzyki Operowej Belcanto Sempre jutro zawita Włocławka - zdjęcie, fotografia

W dniach 29 – 30 września, po raz siódmy do naszego miasta zawita Festiwal Muzyki Operowej Belcanto Per Sempre zorganizowany przez Fundację „Samotna Mama”.

Pierwszego dnia festiwalu w koncercie „W drodze do La Scalii” w Sali Złotej Pałacu Bursztynowego zaprezentują się młodzi adepci śpiewu operowego. Na zakończenie zostaną wręczone statuetki „Bursztynowej Struny”. Specjalnymi gośćmi będą: Aleksandra Wiwała, Kałudi Kałudow, Bogna Dulińska oraz Dariusz Stachura.

W sobotę 30 września w Hali Mistrzów odbędzie się natomiast koncert galowy „Bella Voce”, w którym zaprezentują się: Grążyna Brodzińska, Anna Dytry, Barbara Gutaj, Mikołaj Adamczak, Dariusz Stachura, Miłosz Gałaj, Kałudi Kałudow oraz laureat głównej nagrody „Bursztynowej Struny”. Wykonawcom akompaniować będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały.

Celem organizatorów jest  popularyzacja muzyki operowej wśród mieszkańców Włocławka i okolic. Zainteresowanie imprezą z roku na rok jest coraz większe. 

VII Festiwal Muzyki Operowej Belcanto Per Sempre już jutro zawita do Włocławka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się