:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

W Choceniu zbierali na rehabilitację dla Piotrusia [ZDJĘCIA]

Polecamy, Choceniu zbierali rehabilitację Piotrusia [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

9 grudnia 2017 r. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu odbyła się akcja charytatywna dedykowana Piotrusiowi.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Rodzicom Piotrusia postanowili pomóc w zgromadzeniu środków na leczenie i kosztowną rehabilitację Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczna Szkoła Branżowa.

Do turnieju piłki nożnej halowej zarejestrowało się 20 drużyn. W trakcie meczy kibice mieli możliwość skosztowania ciast, chleba ze smalcem oraz grochówki. Dla kibiców zaplanowano również bufet z kawą i herbatą. W wyniku akcji udało się pozyskać kwotę ponad 3 tysięcy złotych na przeprowadzenie specjalistycznych badań w Ameryce.

O Piotrusiu pisaliśmy tutaj (kliknij)

Turniej był znakomitą okazją do przeprowadzenia również akcji DKMS „I Ty Możesz Uratować Komuś Życie” (rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych). Akcja była skierowana do osób pełnoletnich, wymagała jednak przemyślanej decyzji o rejestracji - aby w przyszłości móc uratować komuś życie. Zarejestrowało się w tym dniu ponad 20 osób.

Dla Piotrusia zagrało 20 drużyn. Udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych, natomiast w wyniku akcji DKMS zarejestrowało się 20 osób - podsumował organizator akcji Piotr Jankowski.

Dyrekcja i Nauczyciele z Liceum Ogólnokształcące i Społecznej Szkoły Branżowej już po raz piąty zorganizowali akcję charytatywną. Każdego roku akcja ma wspomóc inną osobę.

W sobotę był turniej charytatywny dla Piotrusia i udało się uzyskać wpisowe drużyn. Poza tym sprzedawaliśmy ciasto, chleb ze smalcem, grochówkę oraz była wystawiona puszka dla chętnych. Te pieniądze są potrzebne na specjalistyczne badania, których wyniki przesłane zostaną do Stanów Zjednoczonych - powiedziała dyrektor Tamara Mikołajczak i wicedyrektor Monika Czaplicka SLO i Społecznej Szkoły Branżowej w Choceniu.

Kolejnego dnia 10 grudnia w budynku Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Budynek Centrum wypełniony został po brzegi. Tłumnie przybyli mieszkańcy Chocenia aby podziwiać występy swoich pociech. Na wstępie Przedszkole Niepubliczne z Chocenia zaprezentowało na scenie jasełka. Była to wielka dawka wzruszeń i dumy jaką dały swoim rodzicom, wychowawcom mali artyści. Potem wystąpiły kolejne grupy: grupa wokalna CCKB, uczniowie SP Choceń, SP Śmiłowice, SP Wilkowice, instrumentaliści CCKB, zespół „Ziemia Kujawska” i „Śmiłowiónki.”

Jarmark również był okazją do przeprowadzenia akcji polegającej na rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Wolontariusze Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego oraz druhny OSP Choceń udzielali szczegółowych informacji oraz pomagali w sprawnym przebiegu rejestracji.

Kiedy harcerze zgłosili się do mnie, postanowiłem poszukać imprezy podczas, której będziemy mogli skupić jak największą liczbę potencjalnych dawców komórek macierzystych. W ten okres świąteczny wpisał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Akcja odniosła skutek ponieważ w dzisiejszym dniu zarejestrowało się ponad 20 osób - podsumował dyrektor Centrum Kultury w Choceniu Ariel Malinowski.

W Choceniu zbierali na rehabilitację dla Piotrusia [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się