:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

W Lubrańcu zbierali na protezę ręki i kosztowną rehabilitację Weroniki [ZDJĘCIA]

Polecamy, Lubrańcu zbierali protezę ręki kosztowną rehabilitację Weroniki [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W niedzielne popołudnie tj. w dniu 10 grudnia 2017 r. W Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Lubrańcu pod hasłem "Grać i pomagać może każdy!" odbyło się spotkanie charytatywne dla Weroniki.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

To nie jest pierwsza tego typu akcja. Mieszkańcy gminy już nie raz okazywali wielkie serca. 2 lata temu odbyły się pierwsze spotkania, aby wspomóc ten szlachetny cel. Jest to kwestia bardzo trudna ale wierzymy, że Pan Bóg nam wszystkim pomoże. Obecność mieszkańców naszej gminy świadczy o tym, że zawsze możemy na nich liczyć. Dzięki ich pomocy przyczynimy się do poprawy jakości życia Weroniki - powiedział burmistrz Stanisław Budzyński.

Weronika chodziła do szkoły w Kłobi od momentu, kiedy uległa wypadkowi, jej codzienność zamiast zabawy wypełniają teraz operacje i leczenie. Aby wspomóc rodzinę w leczeniu Weroniki dyrekcja nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłobi przygotowali kolejną akcję charytatywną. O Weronice pisaliśmy tutaj (kliknij) .

Prowadzący nauczyciel rozpoczął spotkanie słowami Św. Jana Pawła II "Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce z jakim się tej pomocy udziela".

Stowarzyszenie dla Pokoleń Rodzina z Baruchowa odpowiedziało na apel o pomoc dla Weroniki, która w wyniku wypadku doznała urazu ciała i głowy. W ramach akcji członkowie Stowarzyszenia rozegrali towarzyski mecz siatkówki z drużyną Lubrańca.

Sędzią głównym był nauczyciel wychowania fizycznego z PSP w Lubrańcu a funkcję sędziego liniowego pełnił nauczyciel z Kłobi. W przerwach meczu odbywały się licytacje. Jako pierwsza była licytowana koszulka z autografami reprezentacji koszykarzy ANWIL Włocławek.

W programie przewidziane były również występy zespołów, kiermasz Bożonarodzeniowy, sprzedaż ciast własnego wypieku oraz licytacje, a wszystkie zdobyte w ten sposób środki przekazane zostały na leczenie Weroniki. Całkowity dochód wpłacony został na konto Fundacji "Kawałek Nieba", której podopieczną jest Weronika.  


W Lubrańcu zbierali na protezę ręki i kosztowną rehabilitację Weroniki [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się