:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

We Włocławku odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS 2018”

Kiedy: 2018-08-22 , godzina: 09:30

Wydarzenia_, Włocławku odbędzie Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS 2018” - zdjęcie, fotografia

We Włocławku odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS 2018”.

„ARS 2018” odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. we Włocławku w gościnnych murach Centrum Kultury Browar „B”

Jest to wyjątkowa edycja, ponieważ już 40 raz spotykają się seniorzy, dlatego wyjątkowość tego wydarzenia jest swoista. Wydarzenie będzie miało troszeczkę inny wymiar, ponieważ odbywało będzie się w ciągu aż 5 dni co nie miało miejsca dotychczas. Wszystkie przeglądy odbywały się dotychczas w granicach 3 dni, teraz mamy 5 dni - powiedziała wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Wyjątkowość XVIII edycji polega na możliwości uczestnictwa w Uniwersytecie Latającym Każdego Wieku. W trakcie wydarzenia uczestnicy przeglądu jak również mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z otwartych wykładów, badań i porad.

Organizatorami Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018 jest Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury Browar „B” we Włocławku oraz Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa.

Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza wszystkich do udziału i jednocześnie mieszkańców do podziwiania prezentacji seniorów.

Przez 5 dni będziemy prezentować dorobek kulturalny seniorów, który wpisuje się w świadomą politykę senioralną w naszym mieście i z tego się bardzo cieszymy. Uważam, że będzie to nie tylko i wyłącznie oferta skierowana dla środowisk senioralnych, ale także pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Włocławka - zaprasza prezydent Marek Wojtkowski.

Ewa Krupa dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy podziękowała za możliwość uczestniczenia po raz II w pięknym budynku Centrum Kultury.

Naszym staraniem i kolegów z KPCK od 2 lat chcemy, żeby prezentacje senioralne były łączone i były wielopokoleniowe, żeby seniorzy do swoich prezentacji, do swoich zespołów zapraszali swoje dzieci, wnuków, żeby były to wielopokoleniowe rodzinne prezentacje - mówiła dyrektor Ewa Krupa.

Julian Waszak kierownik Pracowni Integracji Międzypokoleniowej przedstawił program i zaznaczył, że w ciągu 3 dni przesłuchań konkursowych weźmie w nich udział ponad 1200 wykonawców, 100 podmiotów artystycznych z całej Polski będzie rywalizować w przestrzeniach twórczych: Folklor, Taniec, Muzyka, Teatr.

W ostatni dzień przeglądu, w niedzielę odbędzie się koncert galowy i wręczenie nagród: I nagrody Grand Prix im. Tytusa Frelichowskiego, byłego Kierownika Działu Artystycznego Wojewódzkiego Domu Kultury (obecnie KPCK), inicjatora Ruchu Senioralnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim i pierwszego organizatora „ARSu” oraz wręczenie nagród w 6 kategoriach. Oprócz tego czeka na zwycięzcę nagroda prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

XVIII edycję „ARSu” patronatem honorowym objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski, Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering, Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Patronatem naukowym wydarzenie objęły uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku.

Port Lotniczy w Bydgoszczy przygotowuje konkurs dla uczestników przeglądu.

Po 1 sierpnia 2018 roku na naszym facebooku zostanie uruchomiona specjalna zakładka, gdzie będzie można brać udział w konkursie. Nagrodą główną jest przelot dla 2 osób do Kijowa i z powrotem na weekend ze wszystkimi świadczeniami - powiedział kierownik Waszak.

Organizatorzy tym bardziej zachęcają do zwrócenia uwagi na profil Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Uczestnikami zorganizowanej konferencji prasowej w dniu 30 lipca 2018 r. w Centrum Kultury Browar B byli: prezydent Marek Wojtkowski, wiceprezydent Barbara Moraczewska, Ewa Krupa dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Julian Waszak kierownik Pracowni Integracji Międzypokoleniowej, dyrektor Centrum Kultury Browar B Lidia Piechocka- Witczak.

Miejsce zdarzenia mapa Włocławek


We Włocławku odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS 2018” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się