:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

We Włocławku trwa wielkie święto nauki [ZDJĘCIA]

Ludzie_, Włocławku wielkie święto nauki [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

21 listopada 2017 r w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku uroczyście zainaugurowano VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. W pierwszym dniu festiwalu sala widowiskowa teatru wypełniona była po brzegi.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Jak podkreśliła Monika Jabłońska Komisarz Festiwalu Nauki i Kultury i Przedsiębiorczości, Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju KSW we Włocławku "Vladislawia" kilkadziesiąt włocławskich instytucji, wśród nich uczelnie wyższe, placówki i organizacje przygotowały wykłady, warsztaty, spotkania z takich dziedzin jak: nauki społeczne, humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze oraz techniczne.

Gościem specjalnym jest Jacek Santorski znany polski psycholog biznesu, przedsiębiorca, Honorowy Profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Na wszystkie wydarzenia w dniach 21-25 wstęp jest wolny. Przed nami 5 dni wykładów, prezentacji, warsztatów i konkursów z różnych dziedzin nauki. Myślę, że włocławianie w tym czasie znajdą coś ciekawego dla siebie. Tradycyjnie podczas festiwalu odbywa się znane wszystkim dyktando włocławskie dla młodzieży z Włocławka i regionu – powiedziała Monika Jabłońska komisarz Festiwalu.

Jak zaznaczyła komisarz wszystkie wydarzenia będą się odbywać w obiektach organizatorów, których jest 19. Są to obiekty wszystkich włocławskich uczelni wyższych, instytucji i stowarzyszeń.

Festiwal rozpoczęto wykładem, który wygłosił znany polski psycholog biznesu, przedsiębiorca, Honorowy Profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej  Jacek Santorski. Temat wykładu to: „Otwarty umysł czy skąpstwo poznawcze? Jak żyć w świecie mitów, stereotypów, nietolerancji na różnorodność?”

Będę chciał w kontekście nietolerancji społecznej, politycznej, między płciami, grupami powiedzieć bardziej nie o tym co się dzieje na scenie zewnętrznej lecz wewnętrznej człowieka, który zamyka rzeczywistość w zbyt prostych schematach i wtedy dopiero staje się nietolerancyjny. Chcę mówić mniej o przejawach uprzedzeń, agresji na tej scenie zewnętrznej a bardziej o tym co dzieje się w głębi naszych mózgów. Odziedziczyliśmy jeszcze po gadach taki program, który przez miliony lat był programem przystosowawczym dla natury, a dla kultury jest przeciw przystosowawczy. Ktokolwiek do nas dotrze z tzw. narracją, podzieli swój świat na swoich i obcych, na dobrych i złych to potem już ten program zaczyna w nas działać niezależnie. Otwarty umysł, samoświadomość polega na tym, że ja wiem, że ja mam takie programy ale one nie mają mnie.....- mówił przed wykładem profesor Jacek Santorski.

Prezydent Marek Wojtkowski podziękował organizatorom za kolejną edycję Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości i jednocześnie zaprosił do udziału w przedsięwzięciach, które zostały zainicjowane. Według niego ciągłość przedsięwzięcia powoduje, że „Włocławek jest postrzegany w bardzo dobrym kontekście. Pokazywany jest jego potencjał kulturalny jak również naukowy.” Jak podkreślił prezydent miasto chętnie włącza się w to wydarzenie organizacyjnie i finansowo.

We Włocławku trwa wielkie święto nauki [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się