:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Weekend pełen imprez we Włocławku i okolicach. Sprawdź, co będzie się działo [PROGRAMY]

Rozrywka, Weekend pełen imprez Włocławku okolicach Sprawdź będzie działo [PROGRAMY] - zdjęcie, fotografia

Koncerty, spotkania, zabawy plastyczne, bieg, jarmark, konkursy i wiele atrakcji czeka nas w pierwszy weekend wakacji we Włocławku i okolicach.

Polub nas na  Facebooku kliknij [tutaj]  dowiesz się więcej

Burmistrz Lubienia Kujawskiego, Rada Miejska i Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim zapraszają 23 czerwca o godzinie 18:00 na Noc Świętojańską  do Amfiteatru nad Jeziorem Lubieńskim. Program tutaj (kliknij)

Tradycją stało się już, że Noc Świętojańską włocławianie spędzają w Parku im. H. Sienkiewicza z Zespołem Pieśni i Tańca Kujawy. Dla mieszkańców naszego miasta odbędą się również warsztaty z robienia wianków, które zostaną puszczone na wodę wspólnie z Zespołem Kujawy podczas wieczornego widowiska. W tym roku dodatkowo czeka nas szereg atrakcji związanych z przyjazdem grupy rekonstrukcji historycznej Osada Krajeńska. Więcej tutaj (kliknij)

W ramach Dni Włocławka, 23 czerwca o godz. 18.00 w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej rozpocznie się prelekcja historyczna „Ulice Włocławka – wczoraj i dziś”. O ulicach,  niekonwencjonalnie i w multimedialnej oprawie, opowie Tomasz Wąsik – kierownik Muzeum Historii Włocławka.

Burmistrz Chodcza i Rada Miejska zapraszają na imprezę plenerową 24 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze nad Jeziorem Chodeckim. Gwiazdą wieczoru będzie zespół MASTERS. Program tutaj (kliknij)

24 czerwca na placu Wolności odbędą się „Spotkania z historią Włocławka” – legenda o powstaniu miasta (godz. 10.00 – 14.00), zaś nieco później zagości na placu „Łąka pełna motyli”, czyli zabawa plastyczna inspirowana światem przyrody (godz. 16.00). Również w sobotę 24 czerwca w godz. 17.30-23.00 na bulwarach odbędzie się impreza, podczas której wystąpią: Ras Luta, Pudelsi i LemON. O godz. 23.00 sprzed siedziby Centrum Kultury Browar B. wystartuje I Włocławski Bieg Nocny.

25 czerwca 2017 roku w godzinach 9:00 – 22:00 na stadionie w Brześciu Kujawskim odbędzie się Piknik Strażacki. Program tutaj (kliknij)

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Każdej niedzieli Kujawiak się weseli”, który odbędzie się w dniu 25 czerwca (niedziela), w godz. 15.00–18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski. Program zapowiada się interesująco. Więcej tutaj (kliknij)

Parafia Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku przy ulicy Płockiej 167a zaprasza 25 czerwca od godz. 15.00 na  Festyn charytatywny z atrakcjami dla całych rodzin. W zorganizowanie festynu bardzo zaangażował się Młodzieżowy Wolontariat Miłosierdzia.

Dochód z funduszu przeznaczony zostanie w całości dla rodziny z Włocławka, która straciła cały dorobek życia w pożarze. Przewidzianych jest wiele atrakcji a do akcji włączyli się policjanci, straż pożarna i wiele innych instytucji. Odbędzie się również aukcja charytatywna i loteria fantowa. Ludzie, którzy nie mają obecnie nic będą wdzięczni za każdą pomoc.

25 czerwca o godz. 10.00 na scenie na Wiśle rozpocznie się Festiwal Sztuki Wokalnej Seniorów, a o godz. 16.00 na placu przed Halą Mistrzów wystartuje „Lato z radiem”. Wystąpią: Hey, Ira, Dawid Kwiatkowski, Maciej Pol oraz grupa Szafa Gra.

24 i 25 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 na ulicy 3 Maja odbędzie się Włocławski Jarmark. Po raz dziesiąty kilkudziesięciu wystawców z całej Polski na włocławskim deptaku oferować będzie ceramikę i biżuterię artystyczną, rękodzieło i tradycyjne jadło. Na włocławskim deptaku każdego roku stają kramy z wyrobami z wikliny, kolekcjonerskimi, decoupage, koronkami, dłubankami, fajansem, metaloplastyką i różnego rodzaju wydawnictwami.

GODZINOWY PROGRAM DNI WŁOCŁAWKA I LATA Z RADIEM:

23 czerwca

Prelekcja historyczna „Ulice Włocławka – wczoraj i dziś”

O ulicach opowie Tomasz Wąsik – kierownik Muzeum Historii Włocławka.

Godz. 18:00

Klub „Stara Remiza” CK „Browar B.”, ul. Żabia 8

24 czerwca

Ras Luta to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów sceny reggae w Polsce.

Pudelsi od ponad 30 lat podążają wytyczoną ścieżką abstrakcji, groteski, mrocznego humoru, i która trafnie wskazuje absurdy otaczającej nas rzeczywistości.

LemON zyskał uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało mu się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami.

17.30 Ras Luta

19.00 Pudelsi

21.00 LemON

Godz. 17.30-23.00

Miejsce: Bulwary im. Marszałka J. Piłsudskiego

24 czerwca

„Łąka pełna motyli”

Zabawa plastyczna inspirowana światem przyrody.

Godz. 16.00

Miejsce: Plac Wolności

24 czerwca

„Spotkania z historią Włocławka” – legenda o powstaniu miasta

Godz. 10.00-14.00

Miejsce: Plac Wolności

24 czerwca

I Włocławski bieg nocny

Godz. 23.00

Start: przed CK „Browar B.'”, ul. Bechiego 4

24 i 25 czerwca

Włocławski Jarmark

Po raz dziesiąty kilkudziesięciu wystawców z całej Polski na włocławskim deptaku oferować będzie ceramikę i biżuterię artystyczną, rękodzieło i tradycyjne jadło. Na włocławskim deptaku każdego roku stają kramy z wyrobami z wikliny, kolekcjonerskimi, decoupage, koronkami, dłubankami, fajansem, metaloplastyką i różnego rodzaju wydawnictwami.

Godz. 10.00-18.00

Miejsce: Ulica 3 Maja

25 czerwca

Festiwal Sztuki Wokalnej Seniorów

W koncercie wezmą udział kluby seniora z Włocławka i okolic.

Godz. 10.00-14.00

Miejsce: Scena na Wiśle

25 czerwca

„Lato z Radiem”

Hey to prawie ćwierć wieku nagrywania, koncertów, mnóstwo nagród . I jedenaście płyt, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej polskiej muzyki.

Ira na polskiej scenie muzycznej działa już od 30 lat. Zespół ma na koncie mnóstwo koncertów i kilkanaście albumów.

Dawid Kwiatkowski to wokalista i bloger, którego kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. Kwiatkowski szybko stał się gwiazdą – nie tylko internetu.

Maciej Pol to najpopularniejszy polski iluzjonista, laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji, występujący na renomowanych scenach całego świata.

Szafa Gra to czwórka znanych wokalistów (Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski, Rafał Drozd) wykonujących piosenki z lat 70′ 80′ 90′.

Godz. 16.00-23.00

Miejsce: Plac przed Halą Mistrzów

16.25 Maciej Pol

17.45 Dawid Kwiatkowski

19.05 Szafa Gra

19.35 Hey

20.55 Szafa Gra

21.35 Ira


Weekend pełen imprez we Włocławku i okolicach. Sprawdź, co będzie się działo [PROGRAMY] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się