:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Weekend w naszym regionie. Zobacz, co się będzie działo!

Kultura i rozrywka, Weekend naszym regionie Zobacz będzie działo! - zdjęcie, fotografia

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w powiecie włocławskim odbędzie się powiatowa wystawa pn. „Stoły Wielkanocne na Kujawach”.

Organizatorzy tegorocznej 19 wystawy: Starostwo Powiatowe we Włocławku we współpracy z Urzędem Miejskim w Lubrańcu i Zespołem Szkół w Lubrańcu zapraszają mieszkańców powiatu włocławskiego do Lubrańca.

Wystawa rozpocznie się 9 kwietnia o godzinie 11:00 w hali sportowej przy gimnazjum w Lubrańcu (ul. Nowa 6).

Tradycyjne stoły wielkanocne uginające się pod ciężarem przepysznych potraw świątecznych własnoręcznie przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Włocławskiego  oraz młodzież to nie jedyna atrakcja tego niedzielnego popołudnia. Na zebranych gości czekać będą również występy artystyczne oraz  degustacja tradycyjnych potraw.

W sobotę i niedzielę na Placu Wolności na odwiedzających czekać będzie kilkudziesięciu wystawców prezentujących najróżniejsze produkty w drewnianych straganach. Kupcy z Włocławka i okolic,
a także osoby z innych regionów Polski sprzedawać będą tradycyjne wyroby. Stragany zapełnią szynki, kiełbasy, słodycze, wypieki, pyszne sery, aromatyczne przyprawy, wiklinowe koszyki, ręcznie robione ozdoby, palmy wielkanocne i oczywiście pisanki.

W programie Jarmarku m.in.: wystawa palm wielkanocnych, warsztaty wielkanocne (sob.-niedz. 12.00-16.00) oraz teatralne niespodzianki z wielkanocnej pisanki (sob. 15.00-17.00 i niedz. 12.00-14.00). Dla najmłodszych będzie karuzela wenecka (sob.-niedz. 10.00-18.00), a dla całych rodzin gra miejska "Na tropie wielkanocnego zająca" (sob. 15.00-18.00). Planowane jest też malowanie pisanek (sob. 13.00-15.00 i niedz. 12.00-14.00).

Włocławski  Jarmark 8 i 9 kwietnia w godz. 10.00-18.00 na Placu Wolności.

W sobotę 8 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się gala finałowa Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego 2017. Galę poprowadzi Rafał Patyra. Wydarzenie uświetnią swoimi występami: zespół Galderia z Marsylii oraz wokalistka Natalia Nowak.

W niedzielę od godz. 11.00 odbędzie się  62 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe.

To najbardziej prestiżowa i najstarsza impreza o zasięgu krajowym dla młodych aktorów i wokalistów, organizowana przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Konkurs składa się z czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa, czyli dla poszukujących nowych form wypowiedzi.

W Konkursie zaprezentuje się szesnastu recytatorów, dwie osoby wezmą udział w turnieju "wywiedzione ze słowa" i trzy w turnieju "teatr jednego aktora" oraz jedna w turnieju poezji śpiewanej. Będzie okazja posłuchać m.in.: wierszy Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta, fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego, Joanny Bator "Ciemno, prawie noc" czy Sylwii Chutnik "Cwaniary". Wystąpią uczestnicy z Radziejowa, Lipna, Nieszawy, Skępego, Aleksandrowa Kujawskiego i Włocławka.

Weekend w naszym regionie. Zobacz, co się będzie działo! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się