:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Wiceminister Sportu i Turystyki na otwarciu boiska we Włocławku [ZDJĘCIA]

Karate, Wiceminister Sportu Turystyki otwarciu boiska Włocławku [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Za nami uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w „Długoszu” we Włocławku.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

18 października 2017 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza oraz Katolickim Publicznym Przedszkolu "Pod Aniołem Stróżem" odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

Dzieciaki uczestniczące w ważnym dla nich wydarzeniu nie kryły radości. W rękach trzymały kolorowe balony, które w momencie otwarcie oficjalnego boiska poszybowały w niebo. Zanim jednak nastąpił ten moment dyrektor Zespołu Szkół Katolickich ks. dr Jacek Kędzierski przybliżył krótką historię budynku podkreślając jak ważną rolę pełnił dla diecezji i miasta Włocławka oraz powitał znamienitych gości.

W 2013 roku, kiedy obchodziliśmy 10 rocznicę przyjęcia święceń biskupich przez ks. biskup Wiesław Mering podjął decyzję, która zaowocowała tym, że gmach został przeznaczony na potrzeby szkoły podstawowej. Dzisiaj po 4 latach możemy powiedzieć, że każdego roku gmach pięknieje - powiedział podczas okolicznościowego przemówienia ks. dr Jacek Kędzierski.

Następnie została przedstawiona historia placówki. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki, firmy ANWIL S.A. oraz rodziców uczniów tej szkoły. Całkowita wartość zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego, placu rekreacyjno-sportowego wraz z placem zabaw” to kwota ponad 800 tysięcy złotych, z czego kwota dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej, edycja 2017 to kwota 265 tysięcy złotych.

Podczas uroczystości przybyli znamienici goście, którzy w przemówieniach okolicznościowych nie szczędzili słów pochwały, składali gratulacje i życzenia.

Ludzie, którzy zarządzają Zespołem Szkół Katolickich w osobie księdza dyrektora tworzą piękne dzieło Boże z pomocą pieniędzy z kurii, ale i także naszą skromną pomocą Ministerstwa Sportu i Turystyki - mówił wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

Wiceminister nadmienił, że kościół dzieli się szczęściem co powoduje jego pomnażanie za co serdecznie podziękował i zapewnił na koniec wystąpienia, że „sala też będzie wybudowana”.

Boisko wielofunkcyjne będzie kluczowym miejscem aktywności sportowej stąd na wstępie odniesienie do słów św. Jana Pawła II. Dziś również nasze myśli kierują się ku kształtowaniu postaw sportowych, rozwijaniu zamiłowań umiejętności, ale także kształtowaniu charakterów poprzez sport i zdrową rywalizację - powiedziała między innymi w wystąpieniu posłanka na Sejm RP Joanna Borowiak

Poseł na Sejm RP Łukasz Zbonikowski pogratulował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania zadania: „Wspaniały kompleks boisk został dofinansowany przez polski rząd. Robi to niesamowite wrażenie. Gratuluję całemu zespołowi ludzi, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie, szczególnie ks. dyrektorowi”.

Na te szczególne wydarzenie szkolne uczniowie przygotowali część artystyczną po której JE ks. biskup Wiesław A. Mering pobłogosławił i poświęcił boisko.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali JE ks. Bp Wiesław A. Mering, Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, ks. dr Jacek Kędzierski Ekonom Diecezjalny ks. Lesław Witczak,  Waldemar Gabruś członek Zarządu ANWIL S.A.

Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich mieli w tym niezwykłym dniu okazję przekonać się na czym polega trening koszykarzy Anwilu Włocławek. Na nowo otwarte boisko wbiegli z entuzjazmem.

Wyrazem wdzięczności dla wszystkich wspierających przedsięwzięcie były podziękowania i kwiaty wręczone zaproszonym gościom.


Wiceminister Sportu i Turystyki na otwarciu boiska we Włocławku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się