:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Wielki sukces ucznia „Elektryka”... Jest w finale międzynarodowego konkursu matematycznego

Szkoły, Wielki sukces ucznia „Elektryka” finale międzynarodowego konkursu matematycznego - zdjęcie, fotografia

Krzysztof Mularski z klasy III TB, kształcący się w zawodzie technik elektronik, dotarł do finału XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Euklides".

W etapie rejonowym konkursu Krzysztof uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród 230 uczniów pierwszych, drugich i trzecich klas technikum z Polski. Opiekunem ucznia jest mgr Krzysztof Marszałkowski, nauczyciel matematyki, wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Do finałów zakwalifikowano 32 uczniów z Polski, oraz 10 uczniów z Litwy, którzy w dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w Elblągu będą walczyli o tytuł laureata.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Głównym celem jest rozwijanie zainteresowań oraz motywacji do kształcenia i doskonalenia umiejętności matematycznych. Zachęcanie do aktywności poznawczej uzdolnionej matematycznie młodzieży.

Wielki sukces ucznia „Elektryka”... Jest w finale międzynarodowego konkursu matematycznego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się