:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C słabe opady deszczu

Wielkie Święto Kultury we Włocławku. Znamy tegorocznych laureatów

Społeczeństwo, Wielkie Święto Kultury Włocławku Znamy tegorocznych laureatów - zdjęcie, fotografia

Kapituła nagród spośród 49 wniosków, które wpłynęły do Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta we Włocławku o przyznanie nagród prezydenta w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury zaproponowała przyznanie nagród i wyróżnień, które wręczył prezydent Marek Wojtkowski twórcom kultury, animatorom i mecenasom.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Włocławskie Święto Kultury 2018 odbyło się w Teatrze Impresaryjnym w dniu 23 maja 2018 roku.

Nagrodę główną przyznano Adamowi Palmie. Kapituła nagrodziła też: Annę Szczęsną w dziedzinie literatury, plastyków Janusza Bisagę i Janinę Twardy, muzyka - Jacka Piotrowskiego, tworców spektaklu "Szesnaście róż” Katarzynę Anzorge, Piotra Matuszkiewicza oraz organizatorów koncertu papieskiego i „Wehikuł czasu”.

Wyróżniono: Teresę Olewczyńską, Andrzeja Stefańskiego, chór „Canto”, orkiestrę Zespołu Szkół Samochodowych, taniec - Karolinę Ślusarską, Teatr Ludzi Upartych oraz Zespół Szkół nr 4 za koncert „Dzieci Dzieciom”.

W tym roku mieliśmy efekty w postaci nagród w Bułgarii na festiwalu międzynarodowym oraz ogólnopolskich festiwalach. Cieszymy się ogromnie, że zostaliśmy wyróżnieni  i zaproszeni- powiedział dyrygent Chóru Młodzieżowego CANTO Marian Szczepański jeszcze przed wręczeniem nagród.

Podziękowania skierowano pod adresem tych, którzy wspierają kulturę we Włocławku: firmy Wika Polska, Nowakowski Impresariat i Fundacji „Anwil dla Włocławka”. Zaproszeni goście mogli obejrzeć też spektakl pt. „Szesnaście róż”.

 


Wielkie Święto Kultury we Włocławku. Znamy tegorocznych laureatów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się