:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Włocławek nie zapomniał. Uczczą pamięć włocławskiego artysty w 10 rocznicę jego śmierci. Co przygoto

4 kwietnia 2018 r. minie dziesięć lat od śmierci rzeźbiarza Stanisława Zagajewskiego, jednego z najbardziej znanych w kraju i na świecie twórców art brut. Urząd Miasta Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej wraz z Centrum Kultury Browar B organizują w 2018 roku obchody związane z rocznicą śmierci Stanisława Zagajewskigo.

Chcemy przez ten cały rok mówić o twórczości Stanisława Zagajewskiego. Chcemy przybliżyć jego postać i edukować dzieci młodzież ale i też mieszkańców naszego miasta. Chcemy włączyć się w obchody tak wyjątkowego przecież wydarzenia dla Włocławka - mówiła wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Jak zaznaczyła wiceprezydent Stanisław Zagajewski jest człowiekiem zasłużonym, otrzymał tytuł "Zasłużony dla miasta Włocławka" i według niej niewiele osób o tym pamięta, a na pewno już młode pokolenie zupełnie zapomniało, a jest to osoba wyjątkowa i nie da się jej ubrać w żadne ramy.

Czytając i analizując jego biogram jest to człowiek o nieprzeciętnej wrażliwości i wielkiej godności człowieka pomimo, że żył tak jak żył. Żeby tak żyć trzeba mieć wyjątkową odwagę - dodała wiceprezydent Barbara Moraczewska

Organizatorzy obchodów ROKU STANISŁAWA ZAGAJEWSKIEGO Włocławek 2018 proponują bogatą ofertę, z promocją sztuki St. Zagajewskiego.

Przygotowane zostaną m. in. konkurs rzeźbiarski dla dzieci i młodzieży, wystawy, pokazy filmów, sympozjum naukowe i inne imprezy, których celem jest przypomnienie twórczości Stanisława Zagajewskiego we Włocławku, w regionie i w całej Polsce, a jednocześnie poprzez jego dzieło, promocja Włocławka w Polsce.

Włocławek nie zapomniał. Uczczą pamięć włocławskiego artysty w 10 rocznicę jego śmierci. Co przygoto komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się