:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Włocławska Pielgrzymka na Jasną Górę 2018 [ZDJĘCIA]

W dniu dzisiejszym tj. 6 lipca 2018 wyruszyła piesza Pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Tegoroczna 30 jubileuszowa pielgrzymka Diecezji Włocławskiej odbywa się pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Trasa tak jak w ubiegłym roku wynosi około 290 kilometrów i wiedzie z Włocławka przez Izbicę Kujawską, Koło, Skęczniew, Charłupię Małą, Ostrówek, Rudniki i Iwanowice Duże. 

Pielgrzymka rozpoczęła się poranną Mszą św. sprawowaną w Katedrze Włocławskiej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. Bp Alojzego Wiesława Meringa. "Idźcie i pamiętajcie, Ja Was posyłam, abyście szli owoc przynosili i oby w Was trwał - mówił do pielgrzymów w Bazylice JE ks. Bp.

Rozmawialiśmy z pielgrzymami jeszcze przed ich wyruszeniem z Katedry Włocławskiej, którzy chętnie opowiadali o trudach, zawiązywanych znajomościach, rodzinnej atmosferze podczas pielgrzymowania i intencji w jakich idą do Częstochowy.

Antek powiedział, że wysiłek fizyczny jest duży ponieważ ma alergie. W ubiegłym roku udało mu się dotrzeć na Jasną Górę. W tym roku idzie odprowadzić pielgrzymów. Chce podziękować Bogu za szczęśliwe zakończenie roku w liceum i poprosić jednocześnie o wymarzone studia w Gdańsku na kierunku geologii. Jego kolega Adrian idzie po raz pierwszy, gdyż namówił go Antek i chce zobaczyć jak faktycznie się pielgrzymuje. Z Antkiem i Adrianem idzie ich wspólny kolega oraz brat Antka i znajomi.

Mariusz natomiast pielgrzymuje po raz dziewiąty. Pielgrzymuje w intencji rodziny, chce pomodlić się o zdrowie, żeby układało się coraz lepiej. Podczas pielgrzymki jego zdaniem trzeba uważać na słońce, oszczędzać nogi. Nie trzeba się bardzo forsować. Jeżeli ktoś nie może iść to powinien wsiąść do samochodu i przejechać pewien odcinek trasy a potem z powrotem wrócić do pielgrzymowania. Na pielgrzymce jest jedna wielka rodzina, wszyscy się wspierają nawzajem. Najdłuższy według Mariusza dystans to 48 km. Pierwszy nocleg jest w Izbicy Kujawskiej u gospodarzy.

Hubert idzie z babcią  czwarty raz ale tylko do Lubrańca, ponieważ czeka na niego praca w gospodarstwie.

Aleksandra z Wiktorią i Marysią kierują się do Częstochowy jedna po raz czwarty druga po raz drugi. Bedą się modlić w intencji własnej, rodziny, znajomych i przyjaciół. Panująca jak podkreślają atmosfera tak wpływa na samopoczucie, że nie odczuwa się trudów pielgrzymowania.

13 sierpnia 2018 roku po ośmiu dniach pielgrzymi dotrą na Jasną Górę i zakończą pielgrzymkę Mszą Św. na Wałach Jasnogórskich.


Włocławska Pielgrzymka na Jasną Górę 2018 [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się