:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Włocławski "pośredniak" dostał dodatkowe pieniądze. Kto skorzysta?

Polityka, Włocławski

Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku informuje, iż w związku z pozyskaniem dodatkowych środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przystąpił do realizacji programu „JUNIOR - program aktywizacji zawodowej bezrobotnych absolwentów niepełnosprawnych”.

Celem programu jest poprawa sytuacji niepełnosprawnych absolwentów na rynku pracy poprzez zwiększenie ich możliwości w korzystaniu ze staży.

Programem będzie objętych 10 bezrobotnych absolwentów do 30 roku życia, z lekkim stopniem niepełnosprawności z powiatu włocławskiego ziemskiego oraz grodzkiego.

Pracodawcy uczestniczącemu w programie – z wyłączeniem pracodawców prowadzących zakłady aktywności zawodowej, przysługuje ze środków PFRON jednorazowa premia  z tytułu odbycia stażu przez bezrobotnego. Premia jest wypłacana po zakończeniu stażu za każdy miesiąc jego odbywania i stanowi iloczyn liczby miesięcy odbytego stażu i kwoty 200 zł.

Osobom odbywającym staż w ramach programu „JUNIOR” oprócz stypendium stażowego wypłacanego ze środków Funduszu Pracy w wysokości 120 % kwoty zasiłku dla bezrobotnych miesięcznie, dodatkowo udzielana jest comiesięczna pomoc ze środków PFRON w formie dofinansowania będącego świadczeniem na rehabilitację zawodową w kwocie 500 zł.

Każdy bezrobotny przez cały okres trwania stażu będzie objęty opieką doradcy zawodowego, którego zadaniem będzie aktywna współpraca z pracodawcą  w realizacji stażu.

Szczegółowe informacje na temat programu „JUNIOR” i organizowania staży  dla uczestników programu można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włocławku,  pokój Nr 20 (I piętro) lub pod numerem telefonu: 54 234 00 89 lub 54 234 00 90  wew. 28. Osobą do kontaktów jest Monika Stefańska.

Włocławski "pośredniak" dostał dodatkowe pieniądze. Kto skorzysta? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się