:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zmieniło logo. Wiemy dlaczego

Polecamy, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych Wolontariatu zmieniło Wiemy dlaczego - zdjęcie, fotografia

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zmieniło zakres swego działania.

W związku z tym zmianie uległo również jego logo. Do niedawna funkcjonowała również informacja turystyczna, której zakres zadań został przeniesiony do OSiR.

W tym celu została w dniu 25.07.2018 r. zorganizowana konferencja prasowa podczas której wiceprezydent Barbara Moraczewska zaprezentowała nowe logo, które zostało wyłonione w ramach ogłoszonego konkursu.

Na ofertę odpowiedziały 72 podmioty prezentując 72 propozycje logo WCOPiW.

Niełatwym było wybranie właściwego loga. Została do tego powołana komisja składająca się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, z pracowników centrum. Te debaty były długie i rozważne co do wyboru logo - powiedziała wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Jak zaznaczyła wiceprezydent logo jest niesamowicie ważne z uwagi na identyfikację placówki, dzięki czemu placówka jest rozpoznawalna w środowisku lokalnym.

Komisja zdecydowała po długiej debacie o wyborze logo, którego interpretacja jest następująca: To jest symbol ludzi siedzących w okręgu, rozmawiających o wszystkich problemach i podających sobie wzajemnie ręce. Są to osoby w różnych kolorach.

Ideę loga można zinterpretować również w ten sposób, że ten okrąg symbolizuje słońce i promienie słoneczne. Ma to być wspólne radosne działanie prowadzące do sukcesu - podkreśliła wiceprezydent.

Każdy z kolorów w logo ma swoją symbolikę: kolor pomarańczowy oznacza wolontariat, czerwony akcje społeczną, amarantowy konsultacje społeczne, turkusowy integracje, jasno zielony inkubator działający na rzecz organizacji pozarządowych, żółty promocje.

Honorata Maj dyrektor WCOPiW podczas konferencji prasowej przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą działań prowadzonych przez WCOPiW.

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zmieniło logo. Wiemy dlaczego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się