:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Woda z wodociągu Nakonowo od tygodni niezdatna do spożycia. Gmina Kowal wyjaśnia

Społeczeństwo, wodociągu Nakonowo tygodni niezdatna spożycia Gmina Kowal wyjaśnia - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy są rozgoryczeni. Woda z wodociągu Nakonowo nadal jest  niezdatna do spożycia.

W Gminie Kowal nadal część mieszkańców nie może korzystać z wody do picia z kranów. Od  15 września 2017 r. mieszkańcy Przydatek, Dziardonic, Czerniewiczek, Nakonowa, Gołaszewa i Przydatków Gołaszewskich w gminie Kowal, powiat włocławski nie mogą korzystać z bieżącej wody z powodu bakterii z grupy coli.

Brak wody zdatnej do spożycia od prawie trzech tygodni w tych miejscowościach jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Woda może być używana jedynie do celów gospodarczych.  Mieszkańcy mają żal, że gmina do tej pory problemu nie rozwiązała.

Gmina tłumaczy, że wyniki kolejnych badań wody wykażą czy woda z wodociągu Nakonowo nadaje się do picia, tymczasem podejmuje ona szereg działań w celu zlikwidowania niedogodności. W sobotę będą następne wyniki z Sanepidu.

Trzy sołectwa: Przydatki Wolskie, Dziardonice Czerniewiczki chcemy przełączyć do wodociągu z Grabkowa. Będą zamontowane antyskażeniowe zawory aby woda nie cofnęła się do wodociągu w Grabkowie, jeżeli oczywiście SANEPID pozwoli na takie rozwiązanie. Pozostaną jeszcze 3 sołectwa Nakonowo, Golaszewo, Przydatki Gołaszewskie. Zamówiliśmy materiały, których od ręki się nie otrzymuje i czekamy aby robić działania naprawcze. Zmieniło się rozporządzenie dopuszczające parametry wody. My nie mamy bakterii coli, mamy tylko mikroorganizmy - argumentowała wicewójt Aneta Kwarcińska.

Zgodnie z komunikatem z dnia 29.09.2017 r. woda z wodociągu Grabkowo gm. Kowal zaopatrującego w wodę ok. 1664 osób - mieszkańców 9 miejscowości: Grabkowo, Bogusławice (bez tzw. Przyrytki), Dąbrówka, część Dziardonic (przy drodze powiatowej od drogi krajowej nr 91 w kierunku Grabkowa) Dobrzelewice, Kępka Szlachecka, Ossówek, Strzały, Unisławice, Więsławice, Więsławice - Parcele oraz Miejsce Obsługi Pasażerów przy autostradzie A1 Lubień Północny może być używana do spożycia bez ograniczeń.

W próbkach wody pobranych w dniach 25.09. 2017 r. i 26.09.2017 r. w monitorowanych punktach nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli, Escherichia coli, enterokoków oraz nieprawidłowych zmian w ogólnej liczbie mikroorganizmów.

Woda z wodociągu Nakonowo od tygodni niezdatna do spożycia. Gmina Kowal wyjaśnia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się