:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Wojewoda Kujawsko-Pomorski spotkał się z samorządowcami Powiatu Włocławskiego [ZDJĘCIA]

Na zaproszenie wójt gminy Włocławek Ewy Braszkiewicz przewodniczącej konwentu wójtów burmistrzów powiatu włocławskiego samorządowcy we Włocławku spotkali się z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem.

Przed spotkaniem wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w rozmowie z naszą redakcją poinformował nas o czym będą debatowali samorządowcy.

Jestem po spotkaniach w całym województwie. Dzisiaj będziemy rozmawiali z wójtami i burmistrzami o bieżących tematach. Oczywiście o bieżących potrzebach i problemach, a ich jest bardzo dużo - powiedział Wojewoda  Kujawsko- Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Afrykański pomór świń, który jak nadmienił wojewoda zbliża się w przerażającym tempie jest zagrożeniem i będą  podejmowane w tym zakresie działania. Druga istotna sprawa to lokalne podtopienia, a problem według wojewody  jest bardzo duży.  Wojewoda już wystosował pismo do Ministerstwa Rolnictwa, że po 3 latach tak dotkliwej suszy zrodził się poważny problem, ponieważ te same pola, które dotknęła susza są teraz zalane. Obecnie 100 tysięcy hektarów w województwie jest pod wodą i nie wiadomo, czy będą je mogli użytkować rolnicy. To jego zdaniem  jest dramat dla nie jednego rolnika.

Spotkanie dotyczyło również jak zaznaczył wojewoda inwestycji drogowych.

Powiat włocławski ma największą ilość inwestycji drogowych, które nadzoruję w programie przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Mamy w najbliższym czasie nadzieję, że program ten ulegnie modernizacji w wyniku decyzji rządu i będę miał do dyspozycji większą pulę pieniędzy. Chciałbym aby samorządy były przygotowane na to żeby drogi tak budować, aby generowały miejsca pracy, żeby miało to wpływ na rozwój tych miejscowości i zwiększało ich atrakcyjność inwestycyjną, która w tym powiecie jest bardzo duża -  dodał wojewoda.

Na pytanie w sprawie stref gospodarczych wojewoda odpowiedział, że nowa ustawa będzie na przełomie I i II kwartału. Wojewoda wiąże z nią bardzo duże nadzieje, ponieważ według niego otworzy ona  możliwość inwestowania w każdej gminie. Na pytanie w  jakiej strefie będzie powiat włocławski wojewoda  zdradził, że chciałby aby to była dotychczasowa a więc Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zaznaczył jednak, że jeżeli będą inne decyzje w tym zakresie to też je zaakceptuje. Najważniejszym jest dla wojewody, aby te tereny się rozwijały.  

Wiem, że są starania aby Włocławek został przypisany do Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Moim zdaniem powinien powiat włocławski  zostać  w Pomorskiej  Specjalnej Strefie Ekonomicznej  żeby zachować jednolitość województwa. Staram się aby mimo  animozji bydgosko-toruńskich tego wykluczenia Włocławka nie było. Robię wszystko aby utrzymać   jedność - argumentował wojewoda.

Wojewoda jednak zdaje sobie sprawę, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma dużo do odrobienia.

 

Wojewoda Kujawsko-Pomorski spotkał się z samorządowcami Powiatu Włocławskiego [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się