:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Wojewoda we Włocławku. Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego dla Zawiśla

Polityka, Wojewoda Włocławku Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego Zawiśla - zdjęcie, fotografia

Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego dla Zawiśla we Włocławku zacznie działać od 1 lipca 2018 r.

Zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) to jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, które poza szpitalem udzielają pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

W związku z trudnościami w zapewnieniu obsady lekarskiej w ambulansach specjalistycznych występujących między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku dokonano zamiany z dniem 1 lutego 2018 r. ambulansu specjalistycznego S na ambulans podstawowy P stacjonujący przy ul.  Papieżka 89 we Włocławku. Należy zaznaczyć, że zmiany były dokonane w całym Województwie Kujawsko-Pomorskim. Przekwalifikowanie nastąpiło na wniosek dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku Marka Bruzdowicza a także w innych miejscowościach na wnioski dyrektorów. Modyfikacja "Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego uzyskała pozytywną opinię konsultanta wojewódzkiego. Aby uprzedzić moment wystąpienia ewentualnego kryzysu (braki specjalistów medycyny ratunkowej w województwie) stopniowo dokonywana jest zamiana funkcjonowania ZRM S na P.

Są to zmiany systemowe, które praktycznie dotyczą całego kraju. Chciałbym zapewnić, że to co nadzoruje wojewoda i co wprowadza na terenie województwa jeśli chodzi o zmiany to nie jest sytuacja odosobniona w kraju, a tym bardziej sytuacja we Włocławku - powiedział podczas konferencji prasowej w dniu 07.02.2018 r. z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza Jakub Wawrzyniak dyrektor Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym podczas zorganizowanej konferencji były starania o utworzenie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego, które ostatecznie zakończyły się sukcesem.

Nowy zespół zacznie swoją pracę od 1 lipca 2018 r. Zarządzeniem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza Włocławek otrzyma w lipcu 2018 r. dodatkowy zespół ratownictwa medycznego.

Od 2009 roku nie zwiększono liczby Zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie regionu. W 2017 roku wprowadziliśmy nowe zespoły ratownictwa w Koronowie i Ciechocinku. Na dzień dzisiejszy na skutek wniosków dyrektorów szpitali i akceptacji ministerstwa i opinii konsultanta zamieniliśmy 12 karetek typu S na P z obsadą ratowników co spowodowało, że uzyskaliśmy możliwości utworzenia nowych zespołów i te nowe zespoły powstaną na terenie województwa w tym również we Włocławku  - dodał dyrektor Jakub Wawrzyniak.

Jak zaznaczył dyrektor uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego typu P w dzielnicy Zawiśle we Włocławku podyktowane jest brakiem zespołu ratownictwa medycznego po drugiej stronie Wisły, gdzie dojazd do zdarzenia medycznego przez most na Wiśle we Włocławku jest bardzo często utrudniony i w sposób niebezpieczny dla życia mieszkańców wydłuża czas dojazdu na miejsce zdarzenia. Ponadto teren po tamtej stronie Wisły obejmuje duże osiedle Włocławka-Zawiśle oraz gminę Fabianki, które łącznie zamieszkuje około 20 tysięcy mieszkańców.

 

Wojewoda we Włocławku. Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego dla Zawiśla komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się