:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w " Baczyńskim"

Szkoły podstawowe, Wojewódzki Konkurs Recytatorski Baczyńskim

Twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozbrzmiewała w murach Zespołu Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku już po raz 23 . W dniu 24 marca 2018 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji tego autora.

Krzysztof Kamil Baczyński – poeta czasu wojny i podchorąży, żołnierz Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, jeden z przedstawicieli pokolenia Kolumbów poległ na Placu Teatralnym w czwartym dniu Powstania Warszawskiego. Miał 23 lata. W tym właśnie roku liczba ta nabrała symbolicznego znaczenia, bowiem od 23 lat organizowane są konkursy w szkole imienia poety.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

W tym roku wzięła udział w konkursie rekordowa ilość uczestników, bo ponad 50, które podzieliliśmy na dwie grupy. Z relacji komisji konkursowej wynika, że rzeczywiście bardzo wysoki poziom uczniowie zaprezentowali. Wykonawcy poezji śpiewanej tworzyli własną muzykę - powiedziała Elżbieta Pawłowska polonistka w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku

Specjalnie powołana komisja oceniała wystąpienia uczestników, biorąc pod uwagę: interpretację utworów, dobór tekstów, kulturę słowa oraz wrażenie artystyczne.

Aneta Gabryelczyk przewodnicząca komisji konkursowej w której uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w ilości 28. Podkreśliła ona, że połowa z nich została nagrodzona i wyróżniona, co pokazuje, że miała komisja do czynienia z ogromną kulturą słowa, przepięknie dobranymi słowami, z mądrą interpretacją.

To jest niesamowite, że ci młodzi ludzie żyjąc w XXI wieku potrafią zrozumieć teksty tworzone w tak specyficznym okresie jakim jest II wojana światowa- zaznczyła Aneta Gabryelczyk nauczyciel, konsultant w KPCEN

Młodzież przedstawiła różnorodne utwory utalentowanego poety pokolenia Kolumbów. Za pomocą tekstów poetyckich opowiadała o miłości, śmierci, Ojczyżnie. Kaja Sosnowska z LMK już po raz trzeci wzięła udział w konkursie, jednak emocje towarzyszyły jej podczas prezentowania "Kołysanki"

Uroczystość zakończył koncert laureatów.

Honorowym patronatem konkurs objęli Poseł na Sejm RP Joanna Borowiak, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski.


 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w " Baczyńskim" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się